אאא

לאחר שנים של הזנחה פושעת, בימים האחרונים מציף משרד החינוך כל מיני "ספינים", על, כביכול, טיפול בבעיית האפליה בסמינרים. לאחר ביקורת חריפה ממבקר המדינה חושבים במשרד כי יוכלו לפטור עצמם בטיפול קוסמטי בתסמינים של האפליה ולהמשיך עוד כמה עשורים בהתעלמות מוחלטת מהמחלה עצמה.

כפי שהבטחנו בראיון לקראת ראש השנה התשע"א במסגרת פרוייקט סיכום השנה של במה נכבדה זו, השנה תהיה "שנת הסמינרים".

עמותת "נוער כהלכה" בראשותי הכריזה מלחמת חורמה על האפליה בסמינרים ותדרוש שבירת המכסות הטמאות לקבלת בנות ספרדיות וביטולם של "גיטאות" לספרדיות.

תרועת המלחמה תהדהד היטב בשבועות הקרובים עם הגשת עתירה בנושא לבג"ץ באישור וברכת רבני העמותה. מעניין כיצד יתרצו אנשי משרד החינוך לצד שותפיהם מהעיריות את זה שסמינר מנדלסון מפעיל מכסת מקסימום של 20% לקבלת בנות ספרדיות? מה הם ישיבו לשופטים? שהשנה סמינר ניאות לקבל עוד שלוש ספרדיות, לאחר שמנהלו הוזמן לשימוע אצל מנכ"ל משרד החינוך?!

הבוקר נשאלתי על ידי אחד מתומכיי הרבים, האם אני רואה הישג אישי בכך שהשנה שובצו כמעט כל הבנות בסמינרים עוד בטרם פתיחת שנת הלימודים? השבתי לו כי איני מרוצה כלל ועיקר, מכיון שמדובר, כאמור, במצג שווא, ואין כאן המקום להרחיב בנקודה זו.

ב"שיבוץ" הנוכחי נפלו כשלים רבים, להלן כמה מהם:

א. ה"שיבוץ" נעשה רק על בנות שלא התקבלו לסמינרים במקום לפתוח את השיבוץ ולבדוק באמת להיכן מתאימה כל בת ובת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ב. בפועל המשיכו הגורמים המפקחים והמשבצים לתת גיבוי למנהלי הסמינרים המושחתים אשר סוחרים בנשמות בנותינו.

ג. ה"שיבוץ" נעשה שלא על פי קריטריונים אמיתיים שקופים ושוויוניים אלא באופן שרירותי.

משיבוץ כזה אפשר לשמוח???

לסיכום וסיום, שמעתי עסקנים ונושאי משרה ממפלגות שונות אשר שמים את כל כובד המשקל על השאלה האם יוותרו בנות ללא סמינר השנה או לא: חברים, מדובר בעיוות חמור של הבעיה, ובזריית מלח בעיניי הציבור. לא די לכם ששנים גיביתם את המפלים, שכעת אתם מוסיפים חטא על פשע ובאיצטלה של לוחמי האפליה ממשיכים לגבותם?!

בעז"ה, נתראה בבג"ץ.

עמותת "נוער כהלכה" תמשיך לפעול בדאגה עמוקה למען בנות ישראל הכשרות ולא ננוח ולא נשקוט עד שהאחרונה שבהן תשובץ על-י קירטריונים, ברורים, שקופים ושוויוניים.