אאא

אין גבול לחוצפה ועזות המצח: שודד בן 45 נעצר לאחר שפרץ לסניף יד שרה בעיר ותקף את מנהל הסניף, אביחי עמוסי.

עמוסי, שהותקף על ידי השודד סיפר: "ישבתי בשעת לילה מאוחרת והכנתי את כספי הפיקדונות להפקדה בבנק לשעות הבוקר. פתאום אני שומע רעש ומישהו מכבה את אחד האורות. קמתי ואני רואה אדם גבוה, רעול פנים, עומד מולי עם מכשיר ומאיים עלי 'תיזהר, אל תזוז!'".

"לרגע אחד חשבתי על כספי הפיקדון של האנשים ששואלים ציוד. חשבתי גם על שמונת הילדים שלי, היה לי חשוב להיצמד אליו כמה שיותר ולשמור שהוא לא יתקוף אותי עם החפץ שהוא החזיק ביד". המכשיר שהשודד החזיק בידו היה שוקר חשמלי שהוא אף עשה בו שימוש מספר פעמים.

"הרגשתי כאב וחולשה ולא ידעתי ממה זה," סיפר אביחי עמוסי. "אבל המלאך גבריאל נתן לי כוחות והצלחתי להכניע אותו". לאחר דקה וחצי של מאבק, הצליח עמוסי להפיל את השודד ולהסיר את הכיסוי שהוא עטה על פניו, אולם אז, השודד הצליח לברוח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עמוסי התקשר למשטרה וסיפר להם על השודד. "הוא היה אצלי כמה ימים לפני כן ואחרי שהורדתי את הכיסוי ידעתי מי הוא. אם הייתי יודע שזה הוא, לא הייתי מתעסק איתו בכלל. אני לא גיבור, וגם הכסף שהיה בסניף הוא לא דבר ששווה להסתכן בעבורו. כנראה שכוח עליון הניע אותי לעשות כן. אני לא מבין מה יהודי מחפש לגנוב ביד שרה. איזו עזות מצח וחוצפה צריך אדם בכדי לנסות לגנוב מכאן משהו".

עמוסי נשאר בתחנת המשטרה עד השעות הקטנות של הלילה כדי למסור עדות. "השוטרים אמרו לי שלא נהגתי כשורה, שהייתי צריך לתת את הכסף. יכול להיות שהם צודקים אבל לא יכולתי. מדובר על כסף של יד שרה", הוא סיים.

מצלמות האבטחה במקום תיעדו את כל המאבק שהתנהל בין החשוד לבין עמוסי. בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו בשבוע. בעימות שנערך בתחנת המשטרה  הכחיש החשוד את המיוחס לו.