אאא

לדאבון כל לב אנו נמצאים עתה באחת הפרשיות הכואבות ביותר בציבור החרדי. מתחת לפני השטח ובין משפטי התקשורת השונים אתה שומע שוב בהקצנה שלא ניתנת לתיאור עד כמה הציבור החרדי ככלל אינו קשוב למצוקות ילדיו.

נטעה טעות חמורה באם נחשוב שמקרה זה הוא בלעדי למגזר לו משתייכת האם האומללה שנפלה כפרי בשל לתוך מלתעותיהם של אותם רופאים ועובדים סוציאליים נאורים שכביכול דאגתם אחת למען אותו רך ואומלל. אתה שומע יותר ויותר את האנטישמיות המחרידה שמפעפעת כארס מפיהם של אותם נאורים משכילים. רואים הם בנו אנשי המערות והחושך שלא מבינים בהתפתחותו של הילד ואדרבה גורמים אנו לדעיכת בריאות ילדינו.

ההפגנות החריפות ששיתקו את ירושלים הייתה אחת משלבי ההוכחה של אותם נאורים שהנה אתם בעצמכם מגינים על מסע הרעבה והתעללות ברך אומלל הציבור החרדי הואשם באחת האשמות החמורות ביותר בזלזול בוטה על אחריות ילדיו.

אמת שחלק גדול מהציבור אינו רואה עין בעין את אותם סוגי מחאה כנגד תופעות חמורות אלו כיעילים. יש אף שיאמרו שאדרבה מהומות אלו לא רק שאינם מסיעים אלא אף מזיקים וגורמים להעמקת השבר וזורים שנאה מיותרת

רבים מאתנו יחשבו ובצדק שאין מקום להפוך את שכונתנו לאיי חרבות כתוצאה ממעשה אנטישמי זה או אחר, אולם עלינו גם להבין שלצערנו הרב ולבושתם של המערכות הסוציאליים במדינת ישראל שהופכים מקרה קשה לסצנה קשה ומסע הפחדה והפקרה של כלל הציבור החרדי בילדיו, שאין שום דרך שנוכל להתמודד מול טענות אנטישמיות אלו.

לא יתכן שנסכים להיות שותפים אף בשתיקתנו לרדיפה קולקטיבית של ציבור שלם. לא ניתן יד והסכמה למסע רדיפה והשתלחות פרועה למגזר שלם. אתה חש בכתבות מגמתיות ושלוחות רסן כנגד הציבור החרדי כולו, את השנאה והתיעוב שיש בקרב אותם המכנים את עצמם נאורים. אלו שרוממות החוק ניתזות מפיהם ושנאת הדת נוטפות מעיניהם משחקים את המשחק של הראשים הקטנים שכביכול כל מטרתם היא אך ורק להגנת הילד.

"האם המרעיבה" זהו האייטם שרץ עתה בראש המהדורות נוטפות השנאה וההרס.

לרגע הייתה נראית לי אם המשפחה, מפלצת בעלת קרניים המובלת אחר כבוד לתא מעצר שידיה ורגליה כבולות. שבעה חודשים לקח לרקוח מרקחת של שנאה יוקדת מסע צילומי וידיאו מפוקפקים צולמו כשהילד האומלל שוכב על מיטתו ללא שזז לבל יפריע למטרה ולאתגר לצאת בפרשיה סוערת "האם המרעיבה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כל כך הרבה שאלות קימות בפרשיה זו שגם אם יהיו עליהם תשובות מטרת השנאה תישאר במלוא עוצמתה.

ואם כל זאת לא היה ברור לנו הנה הדוגמא הבאה שהגיעה מכיוונו של ראש העירייה שהחליט לאחר סריקת תבונתו על ענישה קולקטיבית. כל כך חיכיתי שיעשה מסיבת עיתונאים ויכריז את חכמת החלטתו בפני כל הציבור בכדי שייתפס כעוצמתי. לשם מה היה צריך להכריז זאת קבל עם ועדה אם לא לזרום בשופי מעל גבי גלי השנאה.

עלינו להפנים שוב ושוב ששנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים אינה מליצה בעלמא טמונים וספונים בה שנאה עמוקה הנובעת מקנאה בוערת בדרכי חינוך תורתינו הקדושה נטולי סמים וחוצפה.

אין ביכולתם של אותם עמי ארצות לראות בטובם של בני היהדות החרדית שגדלים ומתעלים לתפארה את החינוך הטהור נטול אלימות קללות ועבריינות.

אנו צריכים להיות גאים על כך שקנאתם כה רבה ואולי גם הם עוד יבחינו בדרך הישרה.