אאא

במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת לציון יום ירושלים, התייחס ח"כ יעקב אשר לתכנית התחדשות העירונית בבירה והתריע כי "אין לדור השני אפשרות לגור בירושלים".

"בנושא הזה של דיור והתחדשות עירונית משתמשים במילים גדולות וחשובות שיש מאחוריהן הרבה, אך לצערי בפועל התחלות הבניה בירושלים יחסית לגודל העיר ולחשיבות העיר הן מעטות מאד בהשוואה לערים במרכז הארץ, זו עיר הבירה זו העיר הכי חשובה" אמר אשר בוועדה.

"יש קשיי בירוקרטיה רבים מצד העירייה גם בפינוי ובינוי וגם בתכניות התמ"א השונות, גם משרד השיכון מצידו לא מרבה לפרסם מכרזים, ובכל אופן עד שיוצאים כמה מכרזים שהיו צריכים להריץ אותם במהירות לשיווק, אז דווקא העירייה מצידה מעכבת אותם מטעמים כאלו ואחרים במסווה של כביכול יישום החלטת ממשלה של העדפת פרויקטים של דיור עבור כוחות הביטחון וכדו'",

ח"כ אשר תקף את ראש העיר ברקת שנכח בדיון ואמר: "אתה צודק שיש החלטת ממשלה להעדפת כוחות הביטחון, אבל למה לשם כך לקחת את המכרז ברמות שיועד מלכתחילה לציבור החרדי כשיש לך פרויקט של 700 יחי"ד בגילה שהיה יכול להיות מיועד עבור כוחות הביטחון? אלא, זה רק בגלל שרמות שכונה חרדית, אתם מדברים גבוהה גבוהה על התפתחות והתחדשות העיר אך כשמגיעים לפתרונות אתם דואגים לתקוע אותם בגלל אג'נדות שונות, ובכדי לבלום התפתחות של שכונה שרובה חרדית".

"הדור השני שרוצה לגור כאן ואנשים חדשים שרוצים לגור כאן אין להם אפשרות, העיר גדולה שטח יש אך כמעט ואין בניה חדשה בעיר, הפוטנציאל צריך להיות הרבה יותר ביחס לגודל וחשיבות העיר".