אאא

במסגרת חוק ההסדרים, מבקש האוצר לשלול מהורים שילדיהם לא חוסנו או שאינם לומדים במוסד חינוכי, את קצבאות הילדים.

בדיון בנושא שהתנהל בוועדת הכספים, הביעו רבים מחברי הוועדה התנגדות עזה להצעת האוצר. כך למשל חה"כ אורי אורבך, שאמר "הקצבאות הם הבסיס שהמדינה מעניקה לכל הורה ואין להתנות זאת באף תנאי".

ד"ר יצחק קדמן מהמועצה לשלום הילד אמר כי החוק הוא פוגעני ואסור לאשרו, "אני קורא לחברי הועדה, אל תתנו לפתוח פתח ולאיים על ההורים במתן הקצבאות, זאת שערורייה ואין לה מקום בספר החוקים במדינה".

יו"ר ועדת הכספים משה גפני וחה"כ אמנון כהן אמרו כי הנוסח המוצע ע"י משרד האוצר הינו נוסח שונה מההסכם הקואליציוני עליו חתמו המפלגות, ועל כן הגישו נוסח חדש מלבד הנוסח של האוצר. ההצבעה על אישור התקנה, נדחתה בשלב זה למועד למועד אחד.

יצויין, כי במסגרת ההצעה היו אמורים הורים חרדיים שילדיהם לומדים במסגרות שאינן רשמיות להישלל מקבלת קצבאות הילדים. ההתנגדות העזה לסעיף, התעוררה בשל העובדה שבהסכם המקורי עליו חתמו המפלגות החרדיות צויין כי הורים לתלמיד שאינו לומד במוסד כלשהו יאבדו את זכותם לקבלת קצבת ילדים, ולא הורים לילדים במוסדות שאינם רשמיים.

דובר ועדת הכספים, ירח טוקר, אומר ל'כיכר השבת': "מסתמן שההתנגדות בוועדה תבטל לגמרי את ההתנייה על כל הבטיה". כאמור, ההצבעה בנושא נדחתה לעת עתה.