אאא

ראש-הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (רביעי) בחידון התנ"ך העולמי בירושלים. אחרי שחילק את תעודות ההוקרה לחתן וסגנו, הוא נשא נאום קצר על משמעות הלימוד.

'כיכר השבת' מביא את תמליל הנאום:

"החודש, אנחנו הסבנו אל שולחן הפסח ומילאנו את מצוות 'והגדת לבנך', בכל הקשור לסיפור יציאת מצרים ולמשמעויותיו. אבל הציווי הזה, מונח לפתחו של כל יהודי - לא רק בימי הפסח, אלא בכל ימות השנה. הציווי להעמיק ולהתעמק ברזיו של ספר הנצח, הוא נכון וחשוב בכל ימות השנה.

" אין בעיניי מעמד מעשיר ומרגש יותר, מזה של אב השוקד עם בנו על לימוד פרק בספר התנ"ך. אני מאוד ממליץ על-כך, אבל קחו בחשבון את האפשרות שהילד ילמד את האב... אין מעמד מרגש יותר, ממעמד של סב שמגלה לנכדו מעשה ולקחו - החבויים בן דפיו של ספר הספרים.

"אני מאמין שהלימוד בבית הוא חשוב, אפילו חשוב מאוד, אבל הוא איננו צריך להיות חלופה ללימוד בבית-הספר. אני חושב שעלינו לעשות הרבה יותר ללימוד התנ"ך בבית ספרינו ואנחנו אכן נעשה זאת. ספר התנ"ך הוא סוד ויסוד הקיום והרוח של עמינו. הוא גם היצירה החשובה, המופלאה והמרגשת ביותר שנוצרה מאז ומעולם ועל-כן עלינו להעניק לספר התנ"ך את המקום הראוי לו ברשימת המקצועות המשמעותיים ביותר בבתי-ספרינו. לכן אני מבטיח לכם שגם בעניין הזה נעשה יותר".