אאא

בית משפט השלום בירושלים גזר היום 4 חודשי עבודות שירות על איש הימין נועם פדרמן, שהורשע בעבירת "הסתה לגזענות". פדרמן ירצה את עונשו בבית החולים "שערי צדק" בבירה.

כזכור, הורשע פדרמן לפני כמה ספר חודשים בפרסום הסתה לגזענות, לאלימות ולטרור, ובניסיון לפרסם הסתה לגזענות במהלך תוכנית הטלוויזיה "לימוזינה" של גיל ריבה. בית המשפט זיכה את פדרמן מעשרות אישומים אחרים.

פדרמן אמר בתוכנית בין היתר: "יש כאלה הזויים שאומרים שאפשר לחיות עם הערבים בדו-קיום. יש כאלה הזויים שאומרים שאני והסרטן יכולים לחיות ביחד (...) מה זה ערבי טוב? ערבי שעוד לא רצח יהודים? קשה למצוא כאלה היום".

השופטת רבקה פרידמן פלדמן כתבה בגזר הדין:" "דבריו של הנאשם כפי שהוקלטו לצורך התוכנית, הינם דברים קשים, דברים שיש בהם דברי גזענות ודברי הסתה לאלימות. דברים שכאלה, בעיקר כשהם מתפרסמים בתוכנית טלויזיה, המשודרת לציבור הרחב, יש בהם סכנה. התנהגות שכזו, ראשיתה במילים שיש בהן הסתה לגזענות ולאלימות, וסופה שתביא למעשי אלימות".

"לפיכך מחייבים מעשים שכאלה ענישה שיהיה בה מסר ברור וחד משמעי. בנוסף לאמור לעיל, יש להתייחס לחומרה גם לעברו הפלילי של הנאשם. אמנם העבירה האחרונה בה הורשע הנאשם, לפני העבירה הנוכחית, היתה משנת 2001, אולם מדובר בעבירות רבות על רקע דומה, רקע אידאולוגי, ובהן מספר עבירות של השתתפות בהתפרעות, עבירות אלימות, עבירות כלפי שוטרים ועוד ועוד. כמו כן יש להתחשב בכך שהנאשם אינו מביע חרטה על מעשיו", דברי השופטת.