אאא

האם שוב תפרוץ מלחמת 'קבוצות רכישה' בירושלים?

קבוצת רכישה חרדית מתארגנת להתמודדות על מכרז של מינהל מקרקעי ישראל לקרקע הממוקמת בין קרית יובל לבית וגן בירושלים, הידועה יותר בשם 'גבעת האנטנה'.

לאור העובדה שהאוניברסיטה העברית ביטלה את מכרז המעונות בקרית יובל, אך טבעי הוא שהחרדים יחפשו הזדמנות אחרת. והנה הגיעה לה ההזדמנות בדמות מכרז חדש של המינהל.

המכרז פורסם אמנם לפני מספק חודשים, אך לאחרונה חלה תנופת הצטרפות מפתיעה לקבוצת הרכישה. יותר ממאה משפחות כבר הודיעו כי בכוונתן לרכוש דירות במתחם, כאשר הוא יגיע לידי פועל.

על מנת להצטרף לקבוצה יש להפקיד 'דמי רצינות' ובטחונות שיוכיחו יכולת תשלום במקרה של זכיית אמת.

השטח האמור, עליו מתכוונת קבוצת הרכישה החרדית להתמודד, נמצא בין קרית יובל לבית וגן, והוא משתרע על שטח של כ-12 דונם. עליהם ניתן יהיה לבנות 216 יחידות דיור וחניון תת קרקעי. הפרוייקט הנקרא גבעת האנטנה הינו פרוייקט שקיים כבר למעלה מעשור ויזמה אותה הרשות לפיתוח ירושלים.

בפועל, התוכנית המאושרת למקום, כוללת מגדל בגובה של 12 קומות. בניני מגורים בני חמש קומות, מבני ציבור ומרכז מסחרי גדול. סה"כ מדובר בכ-400 יחידות דיור ו-8,000 מ"ר של שטחי מסחר.

כפי שזכור לכולם, זו אינה הפעם הראשונה שהציבור החרדי מתאגד בקבוצות רכישה. למותר להזכיר את ההצלחה הגדולה של רמת שלמה, ואת ההתמודדות האחרונה, שכשלה בינתיים, על בניני האוניברסיטה העברית בקרית יובל.

לא מן הנמנע שכבר בימים הקרובים תקום קבוצת רכישה חילונית שתנסה למנוע מן החרדים לזכות במכרז, כפי שכבר נעשה בקרית יובל.

האם שוב נראה מלחמה בין חרדים לחילונים בירושלים?