אאא

מצבו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב חיים עובדיה יוסף, ממשיך להיות קשה אך יציב. את הלילה האחרון עבר הרב עובדיה יוסף ללא שינוי. 

בתום ישיבת התייעצות של צוות הרופאים המטפל ברב חיים עובדיה יוסף, נבחנו ונבדקו כל הנושאים לטיפול ברב והוחלט להמשיך בדרך הטיפול כפי שהתקיימה עד היום עם שינויים קלים לפי תוצאות הבדיקות שהתקבלו.

בישיבה הוחלט להפחית את מינוני תרופות ההרדמה ותוצאות השינויים יבחנו בימים הקרובים.

הרב מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בבית החולים הדסה עין כרם ומצבו קשה עד קשה, מאד אך יציב.

פרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב, מסר אמש בהודעה לתקשורת: "הרב עבר את החג ללא שום שינוי משמעותי, מצבו קשה מאוד אך יציב, ובסה"כ אין שינוי משמעותי". 

"עם שילוב המחלות שיש לרב, והגיל, הסכנה תמיד נמצאת ברקע, כרגע אני לא רואה משהו מיידי"

במענה לשאלת 'כיכר השבת' אמר הפרופ' גילון: "אין החמרה במצב הזיהום של הרב, ומי שמצביע על הימים הקרובים כימים גורליים, הוא מטעה את הציבור, רק ריבונו של עולם יודע, ההגדרה הנכונה היא שכל 24 השעות הן קריטיות"

הגאון הרב דוד יוסף, בנו של מרן ששהה במהלך החג ליד מיטתו, עדכן עם צאת שמחת תורה, ואמר: "כרגע המצב יציב. אנחנו מאוד מקווים שיהיה טוב. הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מהמצב הזה, זה לא בלתי הפיך". לדבריו, "זה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן, ואנחנו מתפללים כל הזמן"

הגר"ד יוסף הוסיף: "ברור שזה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן. דיברתי איתו ביום ראשון כמה שעות לפני שהוא הורדם. כל המשפחה שסביבו מרגישה כאב נורא לראות אותו סובל כאבים קשים ונוראיים. אני רק רוצה לבקש מכל עם ישראל להתפלל, להמשיך להתפלל".

צפו: פרופ' דן גילון מעדכן על מצבו של הרב, הבוקר (צילום: אהרן והב, חדשות 24)