אאא

מידע ראשוני שהגיע ל'מייל האדום' דיווח כי ענקית השבבים, אינטל, מתכוונת להעסיק במפעלה בהר חוצבים, בירושלים, עובדים ביום השבת.

'כיכר השבת' ניסה להתחקות אחר מוסר המידע, כך התברר כי האיש עובד בעצמו ב'אינטל' וחילול השבת חורה לו מאוד.

וכך כתב לנו אותו גולש: "שלום וברכה, מסיבות אישיות אני מעדיף שלא להזדהות בשמי ובשם המשפחה הפרטיים. הריני להביא לידיעתכם כי החל מתאריך 1 לאוגוסט 2009, ענקית ההיי-טק חברת אינטל אלקטרוניקה שברחוב המרפא 9 (הר חוצבים) ירושלים, מתכננת עבודה בשבתות על בסיס קבוע עם כמות עובדים של למעלה מ- 30 איש וזאת למיטב ידיעתי ללא אישור של הרשויות לעבודה בשבת (לכמות עובדים שכזו) כנדרש בחוק".

במייל נוסף כתב לנו אותו גולש, כי "אני עצמי - עובד בחברה מזה מספר שנים. כמויות העובדים שדיווחתי שאמורים לעבוד בשבת מדוייקות.צריך לבדוק האם יש למפעל אישור עבודה בשבת לייצור החדש המתוכנן במפעל. בעבר היה למפעל אישור לעבודה עבור כמות קטנה של עובדים מאחר והמפעל הכיל חומרים מסוכנים, כיום בעקבות מעבר לייצור טכנולוגי אחר במפעל שלא מכיל חומרים מסוכנים (ההדגשה במקור), הדרישה לעבודה בשבת לא מגובה באישור כל שהוא, ובטח לא מוצדק מאחר והוא נובע משיקולים עסקיים בלבד!

אנו ב´כיכר השבת´ פנינו לאינטל ישראל ולמשרד התמ"ת על מנת לקבל את תגובתם למידע שקיבלנו. להלן תגובתו של דובר אינטל, קובי בכר:

"לגבי העסקת 30 עובדים בעתיד באינטל ירושלים, אין אנו נוהגים לתת פרטים על פעילותינו העיסקית בעתיד, יחד עם כך אני מבקש להדגיש שאינטל בישראל עבדה בעבר ועובדת בהווה ע"פ החוקים והתקנות של מדינת ישראל וכך תנהג גם בעתיד.

בשיחת טלפון שערכנו עם קובי בכר, אמר בכר כי אין בכוונת אינטל לאשר או להכחיש את המידע שברשותנו.

דוברת משרד התמ"ת, הגב' חיה פרי, לא ידעה לענות לשאלתנו, אך מלשכתה כותבת לנו מיכל אבידן, כי: "לא ידוע לנו על פניה של "אינטל ירושלים", להעסקת עובדים בשבת".

האם ייתכן שבעקבות פניית 'כיכר השבת' העדיפו באינטל להעסיק כמות נמוכה יותר של עובדים, כזו שאינה מחייבת את אישור התמ"ת? אנו מצדנו, מבטיחים להמשיך ולעקוב אחר הפרשה.