ליקוי אבטחה בתוכנת מחשבי Dell מאיים על עשרות מיליוני משתמשיםליקוי אבטחה בתוכנת מחשבי Dell מאיים על עשרות מיליוני משתמשיםרפאל קאהאן, כלכליסט1
מחשבי הענקית האמריקאית כוללים תוכנה בה התגלתה פרצה קריטית שמאפשרת הזרקת נוזקות לקובצי מערכת בווינדוס. החברה הפיצה עדכון אבטחה, שמומלץ להתקין בהקדם; הליקוי קיים גם במוצרי חברת הכוננים והזיכרונות קורסייר (דיגיטל)
אדובי פוטושופ ניתוח תמונההבל היופי: פותחה מערכת שמזהה ומשחזרת תמונות שעובדו בפוטושופרפאל קאהאן1
חוקרים מאוניברסיטת ברקלי חברו לענקית התוכנה ליוצרים, וביחד פיתחו כלי שמסוגל גם לזהות שינויים שנערכו בתמונה, וגם לסייע בהשבת התמונה למצבה המקורי. המערכת מגיעה לדיוק של 99%, ותוכל לסייע למלחמה בפייק ניוז ועוד (דיגיטל)
ווינדוס 10 עדכון אביב 2019מה שיפרה מיקרוסופט בעדכון החדש של ווינדוס 10?רפאל קאהאן, כלכליסט
הפרדה בין הסייענית החכמה ורכיב החיפוש המובנה ושינוי הממשק שלו, מצב פעולה שמפריד תוכנות מליבת מערכת ההפעלה, הסרה פשוטה יותר של אפליקציות שהותקנו מראש ואפילו אמוג'יז יפנים: חמישה חידושים בולטים בגרסה העדכנית של ווינדוס (דיגיטל)
אינסטגרםדליפת ענק באינסטגרם: נחשף 'מידע אישי'עומר כביר, כלכליסט
פרטים של עשרות מיליוני משתמשים ברשת החברתית, בכלל זה מפורסמים ומובילי דעת קהל, דלפו לרשת. במידע שדלף - גם פרטים רגישים על השווי הכספי של כל חשבון (טכנולוגיה)
מיקרוסופט ווינדוס 7מיקרוסופט מזהירה מפני באג בווינדוס שמקל על חדירת האקריםרפאל קאהאן
ענקית התוכנה גילתה ליקוי במערכות הפעלה ישנות שלה, ביניהן ווינדוס XP ו-ווינדוס 7, שהתמיכה בהן הופסקה. עסקים שנשענים עליהן יוכלו לקבל בחינם עדכון שימנע ניצול של הפרצה, אך רבים מהם כלל לא טוענים לתחזק את התוכנה (מחשבים)
האיחוד האירופי קנס את גוגל ב-1.5 מיליארד יורוהאיחוד האירופי קנס את גוגל ב-1.5 מיליארד יורועומר כביר, כלכליסט3
הקנס ניתן בגין התנהלות מונופוליסטית בתחום הפרסום המקוון; מדובר בקנס השלישי שמקבלת החברה באיחוד בשנים האחרונות: קדמו לו קנס של 4.3 מיליארד על שליטה כוחנית בשוק המובייל, וקנס של 2.7 מיליארד על שימוש במנוע החיפוש כדי להחליש מתחרים (דיגיטל)
MySpaceיצירות המוזיקה נמחקו ללא אפשרות שחזורכיכר השבת2
הרשת האמריקאית הפופולרית לשמירת קבצי מוזיקה - MySpace, הודתה היום כי הקבצים שנשמרו מעל גבי האתר נמחקו והם בלתי ניתנים לשחזור. החברה התנצלה (דיגיטל)
HP לפטופ X360גם בישראל: חברת HP מרחיבה איסוף לפטופים בשל סוללות מתלקחותרפאל קאהאן, כלכליסט1
בשמונה מקרים ברחבי העולם נשרפו מחשבים ואחד המשתמשים נפצע - מה שגרם לענקית המחשוב לאסוף ולהחליף סוללות בדגמים החשופים לסכנה. איך תדעו אם המחשב שלכם בסכנה? (מחשבים)
מארק צוקרברג יו"ר ומנכ"ל פייסבוקצוקרברג חשף חזון חדש לפייסבוק: רשת חברתית ממוקדת פרטיותעומר כביר, כלכליסט
מנכ"ל פייסבוק חשף אסטרטגיה חדשה לחברה, במרכזה רכיבים שיישמרו על מידע פרטי במקום להוון אותו - צ'ט אישי, הצפנה, הימנענות מאחסון מידע בשטח מדינות שפוגעות בזכויות אדם ועוד. "הראנו שאנחנו יכולים להתפתח ולבנות שירותים שאנשים באמת רוצים" טען צוקרברג (דיגיטל)
חדש ממיקרוסופט: צלמו כל טבלה, והיא תהפוך למסמך אקסלחדש ממיקרוסופט: צלמו כל טבלה, והיא תהפוך למסמך אקסלרפאל קאהאן, כלכליסט
במקום להזין ידנית מסמכים לאפליקציית אקסל, ניתן יהיה לצלם טבלאות מספרים, רישומי יד ומסמכים ולהעבירם לקובץ אקסל מלא. הפיתוח נשען על מערכת הבינה המלאכותית של מיקרוסופט, ויהיה זמין בתחילה לגרסת האנדרואיד
מארק צוקרברגההבטחה תקוים: פייסבוק תשיק השנה כלי למחיקת היסטוריית השימוש שלכםניצן סדן, כלכליסט
תכונה זו תאפשר שימוש פרטי יותר, כשלמפרסמים לא תהיה גישה לתמונה המלאה של המשתמש; לפי דיווחים, הגה אותה צוקרברג כהחלטה רגעית בשיא סערת קיימברידג' אנליטיקה, מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות שלה על הכנסות הרשת החברתית
מארק צוקרברג פייסבוקהפרלמנט הבריטי: "פייסבוק מתנהגת כמו גנגסטר דיגטילי; צוקרברג נכשל במבחן המנהיגות"שירות כלכליסט
הדו"ח עסק בנהלי איסוף המידע בפייסבוק, ובפרשת קיימברידג' אנליטיקה שחשפה את המידע האישי של מיליוני משתמשים. דו"ח קובע: "פייסבוק הפרה באופן מכוון וביודעין את חוקי הפרטיות בבריטניה ואת חוקי ההגבלים העסקיים" (דיגיטל)
פוטין לוקח צעד קדימה בשליטה על רוסיהפוטין לוקח צעד קדימה בשליטה על רוסיהבני סולומון
בקרוב, יאושר חוק ברוסיה, שיגביל את תושבי המדינה בגלישה חופשית באינטרנט. רוסיה מצידה מבטיחה, כי המהלך נועד רק לחזק את מערך הסייבר במדינה מול ארה"ב (דיגיטל, אינטרנט)
האקרים השיגו את הסיסמה שלכם? דפדפן כרום ירים דגל אדוםהאקרים השיגו את הסיסמה שלכם? דפדפן כרום ירים דגל אדוםרפאל קאהאן1
תוסף חדש שפיתחה גוגל יזהיר את הגולשים כשהסיסמאות שלהם יצוצו בשירותים שמנטרים תוכן גנוב מהרשת האפלה. התוסף, Password Checkup, יוכל לשפר משמעותית את ביטחון החשבונות ולהקשות על פושעי סייבר (דיגיטל)
5 דברים שכדאי למחוק בזה הרגע מהמחשב שלכם5 דברים שכדאי למחוק בזה הרגע מהמחשב שלכםניצן סדן, כלכליסט2
ישנם קבצים שיש לכולנו על הלפטופ או המחשב השולחני, וכל פושע סייבר יחפש ברגע שיחדור אליהם; כך תכירו אותם ותוכלו להיפטר מהם בצורה הנכונה - ולשלב בין נוחות שימוש ואבטחת מידע בסיסית (דיגיטל)
עוד חודשיים: ה"גוגל פלוס" יתחיל להימחקעוד חודשיים: ה"גוגל פלוס" יתחיל להימחקבני סולומון2
ענקית הטכנולוגיה גוגל הודיעה ללקוחותיה כי החל מהשני לאפריל תתחיל החברה למחוק את חשבונות הגוגל פלוס של המשתמשים בדרך להורדת השירות לגמרי מהאוויר (אינטרנט)
נשיא אירן איראן חסאן רוחאני חסן רוחניפייסבוק הסירה מאות עמודי רשת של איראןעומר כביר, כלכליסט
הרשת פעלה במספר גדול של מדינות, בהן ישראל - והגיעה ליותר מ-2 מיליון משתמשים; הפעילות שכוונה לגולשים בארץ התבססה על סיפורים מהתקשורת האיראנית בנושאים כמו יחסי ישראל-פלסטין, המלחמות בסוריה ובתימן ותפקידן של ארה"ב, ערב הסעודית ורוסיה באזור (דיגיטל)
מארק צוקרברגצוקרברג משדר שינוי ומעלה הילוך בפגיעה בפרטיותעומר כביר, כלכליסט
תוכנית צוקרברג לאיחוד בין שירותי המסרים המיידיים של פייסבוק מסנג'ר, ווטסאפ ואינסטגרם תאגד את כל מה שהיא יודעת על המשתמשים מהשירותים השונים לפרופיל אחד ומפורט יותר מאי פעם (דיגיטל)
מוזיקה גרועה אוזניות רעשחדש בספוטיפיי: חסימה מראש של אמנים שאינם לרוחכםשירות כלכליסט
כלי גילוי המוזיקה ורשימות הנגינה האוטומטיות אמנם פופולריים בשירות הסטרימינג, אך לא פעם מושמעים למשתמש שירים של יוצרים שאינם לרוחו - אם בשל סגנונם המוזיקלי ואם בגלל מעשיהם הציבוריים. הפיתרון: חסימה בקליק אחד (דיגיטל)
מארק צוקרברג יו"ר ו מנכ"ל פייסבוקפייסבוק צפויה לקנס שיא בארה"ב על הפרת פרטיות המשתמשיםשירות כלכליסט1
נציבות הסחר הפדרלית שוקלת להטיל על הרשת החברתית קנס חסר תקדים, שצפוי להיות "גדול בהרבה" מקנס השיא שהוטל על גוגל בסך 22.5 מיליון דולר. הנציבות יכולה להטיל קנס בסך של 40 אלף דולר על כל הפרה, ובמקרה של פייסבוק - על כל משתמש בודד (אינטרנט)
הצבעה בחירות אינטרנט רשתפייסבוק תגביל פרסום פוליטי במערכות בחירות בעולם, יתכן שגם בארץעומר כביר, כלכליסט
במטרה להילחם בפייק ניוז, הרשת החברתית תחיל כללים נוקשים יותר במדינות ומסגרות בהן יערכו השנה בחירות. בישראל יישום הכללים עדיין נבחן (אינטרנט ומחשבים)
מיקרוסופט ווינדוס 10ווינדוס 10 עקפה את 7, הפכה למערכת ההפעלה הכי נפוצה למחשביםרפאל קאהאן, כלכליסט
מיקרוסופט קיוותה שזה יקרה מזמן, אך ארגונים רבים הסתדרו עם מערכת ההפעלה הוותיקה שלה, ולא ששו לשדרג. ווינדוס 10 עקפה את קודמתה בעקבות רכישות המחשבים החדשים של עונת החגים האחרונה, והיא מחזיקה כיום 40% משוק מערכות ההפעלה (דיגיטל)
עיתון לוס אנג'לס טיימסהאקרים פגעו בכלי תקשורת גדולים בארה"ב, שיבשו הפצת עיתוניםעומר כביר, כלכליסט
מתקפת סייבר עיכבה הפצת עיתונים כלוס אנג'לס טיימס, מהדורות החוף המערבי של הוול סטריט ג'ורנל והניו יורק טיימס, ואחרים; המתקפה פגעה במערכות ההפקה של חברת טריביון פאבלישינג, ולא ברור מי עומד מאחוריה
תוכנת הקריאה של אדוביפתחתם PDF? ייתכן שהמידע שלכם נחשףבני סולומון
חוקרי אבטחת מידע של צ'ק פוינט גילו 54 פרצות אבטחה בתוכנת ה-PDF הפופולרית "אדובי רידר", וכך הצליחו להשתלט על מחשבים ולקבל גישה לקבצים עליהם (מחשבים)
פייסבוק חסמה את יאיר נתניהו ל-24 שעותפייסבוק חסמה את יאיר נתניהו ל-24 שעותבני סולומון2
בנו של ראש הממשלה הצליח להרגיז את הרשת החברתית הגדולה בעולם כאשר כתב פוסט ביקורת על התנהלותה בנוגע לתלונות שלו על קריאות לרצח יהודים וחסמה אותו (דיגיטל)
סייבר האקרים פריצה סיןסופרמיקרו: סוכנים סינים לא פרצו אלינו ולא החדירו שבבים למוצרינורפאל קאהאן, כלכליסט
לפני חודשיים חשף תחקיר בלומברג מבצע סייבר קיצוני, שנשען על החדרת שבבי ריגול למוצרי החברה כדי לחדור למערכות לקוחותיה, ביניהם אפל ואמזון. עתה השלימה סופרמיקרו בדיקה מעמיקה משלה, בה לא נמצאה כל עדות לפריצה - והיא שוקלת לתבוע את בלומברג

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1