צרפת תעקוב באינסטגרם אחרי רכישות היוקרה של אזרחיהצרפת תעקוב באינסטגרם אחרי רכישות היוקרה של אזרחיהשירות כלכליסט
הפיילוט שייצא לדרך ב־2019 תאפשר לנתח נתונים שזמינים ברשתות החברתיות. שר התקציב: "נבדוק אם מכונית היוקרה שהצטלמת איתה מושאלת או שלך". גם בנק UBS על הכוונת: ייקנס לאחר שסייע לפי הטענה לצרפתים להעלים מסים (דיגיטל)
נחשפה רשת בוטים וחשבונות מזויפים שהפיצה תוכן שתומך בנתניהונחשפה רשת בוטים וחשבונות מזויפים שהפיצה תוכן שתומך בנתניהועומר כביר, כלכליסט1
הרשת, שנחשפה בידי נעם רותם ויובל אדם, פעלה בטוויטר ונשלטה ככל הנראה בידי גורם זר. ציוצי התמיכה נועדו להשפיע על השיח ברשת הישראלית - וכוללים מסרים סותרים בעד ראש הממשלה, נגד רעייתו ואף נגד יהודים באופן כללי. ציוצי הרשת פורסמו בין היתר, בכלי תקשורת המקורבים לפוטין
פייסבוק בוטים בוט פייק ניוזרגע לפני הבחירות בארה"ב: פייסבוק גילתה והקפיאה חשבונות מזויפיםעומר כביר, כלכליסט
הנהלת הרשת החברתית הודיעה שחסמה 115 חשבונות שפעלו באופן מתואם בפייסבוק ובאינסטגרם, ככל הנראה במטרה להפיץ תוכן שישפיע על ההצבעה. חקירת המקרה, לדברי פייסבוק, עדיין בראשיתה (דיגיטל)
גוגל פרטיות חיפוש מיקוםמחקר: כ-88% מכל המידע האישי שאוספות אפליקציות נוחת בידי גוגלרפאל קאהאן, כלכליסט
חוקרי האוניברסיטה בחנו פריסה של תוכנות מעקב באפליקציות שונות, וגילו שרובן המכריע מעביר מידע לגוגל - יישומים חינמיים ויישומים בתשלום כאחד. בניגוד למקובל לחשוב, דווקא אפליקציות בידור וחינוך הן שאוספות הכי הרבה מידע, ולא יישומי מדיה חברתית
טוויטר ציוץ ציוצים רשתות חברתיותטוויטר יירטה 1,500 חשבונות פייק ניוז שניסו להטעות מצביעיםעומר כביר, כלכליסט
בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב הולכות ומתקרבות, והרשתות החברתיות מגבירות את מאמציהן לעצור ניסיונות השפעה פסולים: טוויטר זיהתה רשת של חשבונות שהוקמה והחלה לפעול כבדיחה לגיטימית, אך הפכה במהרה לכלי שניסה לגרום לתומכי הדמוקרטים להתבלבל ולהגיע לקלפי ביום הלא נכון (דיגיטל)
נחשפו אלפי חשבונות פייק ניוז, שקמו לקראת הבחירות המוניציפליות בארץנחשפו אלפי חשבונות פייק ניוז, שקמו לקראת הבחירות המוניציפליות בארץעומר כביר, כלכליסט
פייסבוק הסירה בשבועות האחרונים אלפי חשבונות מזויפים שפעלו להשפעה על השיח ברשת לקראת הבחירות לרשויות המקומיות - כך גילה מערך הסייבר הלאומי במהלך דיון בוועדת המדע של הכנסת (אינטרנט)
האקרים גנבו מידע רגיש של 30,000 עובדי הפנטגוןהאקרים גנבו מידע רגיש של 30,000 עובדי הפנטגוןעומר כביר, כלכליסט1
משרד ההגנה האמריקאי הודה שמערכת רישומי הנסיעות שלו נפרצה, ושפרטים אישיים ונתוני אשראי הגיעו דרכה לידי התוקפים. ככל הנראה שלא נגנב מידע ביטחוני (אינטרנט)
גיא רוזן 2פייסבוק: "רק" 30 מיליון חשבונות נפרצורפאל קאהאן, כלכליסט
הרשת החברתית פייסבוק הפחיתה את מספר החשבונות שנפגעו בפריצה לפני שבועיים מ-50 מיליון לכ-30 מיליון "בלבד". מ-14 מיליון חשבונות נגנב "מידע אישי רב" (דיגיטל)
הפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשיםהפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשיםעומר כביר, כלכליסט
בלומברג: חברת טלקום אמריקאית גדולה גילתה באוגוסט שינויים בחומרה שסופקה לה על ידי סופרמיקרו, והסירה אותה ממתקניה. החשיפה מתבססת על מידע שסיפקה חברת Sepio Systems, שהיו"ר שלה הוא ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והמנכ"ל הוא יוסי אפלבאום, יוצא חיל המודיעין (דיגיטל)
גוגל כרום דפדפןדפדפן כרום יציע תמיכה בזיהוי ביומטרי החל מהגרסה הבאהעומר כביר, כלכליסט2
כרום גרסה 70 שצפוי להגיע בזמן הקרוב יציע מספר תכונות מעניינות למשתמשים: תמיכה בזיהוי מבוסס טביעות אצבע באתרים ויכולת זיהוי של אובייקטים כגון פנים או טקסטים (דיגיטל)
גוגל תקשה על נוכלים להתחזות לשירותי תמיכה טכנית ברשתגוגל תקשה על נוכלים להתחזות לשירותי תמיכה טכנית ברשתעומר כביר, כלכליסט
עבריינים רוכשים מודעות לשירותי תיקונים וסיוע, ומציגים עצמם כתומכים רשמיים של אפל וחברות אחרות - ואז מוכרים לקורבנות שירותים מיותרים בעלות של מאות דולרים. גוגל הסירה מיליארדי פרסומות שכאלה בשנה שעברה, ועתה תפעיל מערכת ייעודית לאימות זהות המפרסמים (דיגיטל)
יוטיוב מחקה ערוצים פיקטיביים של איראןיוטיוב מחקה ערוצים פיקטיביים של איראןדניאל הרץ
ענקית הטכנולוגיה הבינלאומית גוגל הודיעה כי מחקה חשבונות של איראן במספר אתרים כולל באתר יוטיוב הפופולרי בניסיון למנוע הפצת מידע שקרי בעולם (אינטרנט ומחשבים)
מיקרוסופט חשפה ניסיון רוסי להתחזות ברשתמיקרוסופט חשפה ניסיון רוסי להתחזות ברשתבני סולומון
ענקית התוכנה הבינלאומית הודיעה, כי חשפה ניסיון של רוסים להפיל בפח משתמשים תמימים בכניסה לאתרים שמזייפים את האתרים של מוסדות ממשל בארה"ב כדי לפרוץ אליהם (דיגיטל)
מכשיר פקסזהירות: האקרים במכשיר הפקס שלכםיוחנן בלייך
מכשיר הפקס נראה לא מזיק, ובדיוק זו הסיבה לכך שהאקרים משתמשים בפקסים כדי לפרוץ לרשתות של ארגונים וחברות • מה ניתן לעשות כדי למנוע נזק לחומר רגיש? (דיגיטל, חדשות)
משרדי מיקרוסופט בגרמניה"תמחקו קריאות לרצח יהודים, או שנסגור"יוחנן בלייך1
ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט הבהירה לרשת החברתית Gab הנהנית משירותיה, כי אם לא תסיר תגובות של משתמש שקרא להריגת יהודים בייסורים, היא תיאלץ להיסגר (טכנולוגיה)
ווינדוס 10מיקרוסופט מפתחת גרסה עננית ל'ווינדוס'רפאל קאהאן, שירות כלכליסט1
החברה תאפשר לארגונים להרכיב בעצמם את חבילות התוכנה שלה, ולחסוך את כאב הראש של אנשי ה-IT בכל פעם שמושק עדכון תוכנה. מערכת הפעלה זו תגיע גם לצרכן הקטן (דיגיטל)
אילוסטרציהחשש מריגול: צעירים בורחים מהוואטסאפ הסינישירות כלכליסט
סינים בני דור המילניום שבקיאים בטכנולוגיה וביקרו במדינות אחרות מגלים חשדנות כלפי WeChat. החברה־האם שלה טנסנט הכחישה שהיא מפרה פרטיות משתמשים (טכנולוגיה)
סימילרווב פגעה בפרטיות והוסרה מהדפדפןסימילרווב פגעה בפרטיות והוסרה מהדפדפןבני סולומון
בגלל איסוף מידע אישי שלא בצורה חוקית: גוגל ופיירפוקס הסירו תוסף דפדפן עיצובי שבבעלות SimilarWeb הישראלית בטענה ל"כלי ריגול". החברה מנהלת מגעים להחזרתו (אינטרנט)
כך תדעו את כל מה ש"גוגל" יודעת עליכםכך תדעו את כל מה ש"גוגל" יודעת עליכםדניאל הרץ5
גוגל השיקה עמוד מסודר בו תוכלו לעקוב ולשלוט אחרי כל המידע שגוגל אוספת עליכם, החל בחיפושים השונים וכלה בפקודות הקול שהקלטתם או היסטוריית המיקומים (מחשבים)
מסך בשדה תעופהכל אחד יכול להשתלט על מסכים בשדה התעופה?יוחנן בלייך
נוסע ישראלי עורר סערה כאשר הצליח לסנכרן בקלות רבה בין מסך חכם בנמל התעופה בן גוריון לבין מסך הנייד שלו • יצרן המסכים: "עניין של הגדרות" (דיגיטל, אינטרנט ומחשבים)
באג בפייסבוק "שינה" את הגדרות הפרטיות של 14 מיליון משתמשים מפרטי לציבוריבאג בפייסבוק "שינה" את הגדרות הפרטיות של 14 מיליון משתמשים מפרטי לציבורירפאל קאהאן, כלכליסט
שערוריית פרטיות נוספת ברשת החברתית הגדולה בעולם - פוסטים שהועלו עם הגדרות פרטיות שחשפו אותם לעיני חברים או משפחה בלבד היו למעשה בהגדרה "ציבורי", מה שחושף אותם הלכה למעשה לכל מי שהפוסט עשוי להופיע לו בפיד (דיגיטל)
27% מהתקנות התוכנה בישראל - פיראטיות27% מהתקנות התוכנה בישראל - פיראטיותיואב סטולר, כלכליסט2
מחקר חדש מגלה שישראלים רבים עדיין מעדיפים להוריד תוכנות במקום לקנות אותן - מה שגרם ב-2017 נזק של 165 מיליון דולר לחברות התוכנה. ואולם, אנחנו רחוקים מאוד מצמרת טבלת ההורדות העולמית (מחשבים)
פייסבוק חושפת לראשונה: התכנים שמחקנופייסבוק חושפת לראשונה: התכנים שמחקנובני סולומון
הרשת החברתית הגדולה בעולם חושפת בפעם הראשונה מאז ספגה ביקורת עזה את הנתונים על התכנים שמחקה במהלך הרבעון הראשון של 2018 ואת הסיבות למחיקה (אינטרנט)
ילדים וטכנולוגיה (אילוסטרציה)למה אנחנו כל כך מפחדים מהטכנולוגיה?מנחם שוורץ9
אנחנו עטופים בה, והיא קיימת כמעט בכל צעד ביום יום התובעני שלנו. אז אולי הגיע הזמן להשלים עם קיומה ולנסות להפיק ממנה את המיטב? (טורים)
פרסום פרסומות מודעות פרטיותמי יכול לחטט בהודעות אישיות בפייסבוק?עומר כביר, כלכליסט
עובדים בפייסבוק יכולים לראות מידע שנחשב פרטי. על פי הפרסום בוול סטריט ג'ורנל, הם יכולים לגשת למידע זה לצורך אבחון תקלות טכניות, בחינת פונקציות חדשות או חקירת התנהגות פלילית בתגובה לבקשה מהרשויות (דיגיטל)
טוויטר מזהירה: החליפו את הססמאות שלכםטוויטר מזהירה: החליפו את הססמאות שלכםבני סולומון
הרשת החברתית ממליצה למאות מיליוני המשתמשים שלה להחליף את הססמאות, זאת בשל באג שהיה במערכת שחשף באופן גלוי ססמאות של משתמשים רבים (אינטרנט ומחשבים)

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1