201015  fctho..  Sexpono  SexponoS..
הפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשיםהפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשיםעומר כביר, כלכליסט
בלומברג: חברת טלקום אמריקאית גדולה גילתה באוגוסט שינויים בחומרה שסופקה לה על ידי סופרמיקרו, והסירה אותה ממתקניה. החשיפה מתבססת על מידע שסיפקה חברת Sepio Systems, שהיו"ר שלה הוא ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והמנכ"ל הוא יוסי אפלבאום, יוצא חיל המודיעין (דיגיטל)
גוגל כרום דפדפןדפדפן כרום יציע תמיכה בזיהוי ביומטרי החל מהגרסה הבאהעומר כביר, כלכליסט2
כרום גרסה 70 שצפוי להגיע בזמן הקרוב יציע מספר תכונות מעניינות למשתמשים: תמיכה בזיהוי מבוסס טביעות אצבע באתרים ויכולת זיהוי של אובייקטים כגון פנים או טקסטים (דיגיטל)
גוגל תקשה על נוכלים להתחזות לשירותי תמיכה טכנית ברשתגוגל תקשה על נוכלים להתחזות לשירותי תמיכה טכנית ברשתעומר כביר, כלכליסט
עבריינים רוכשים מודעות לשירותי תיקונים וסיוע, ומציגים עצמם כתומכים רשמיים של אפל וחברות אחרות - ואז מוכרים לקורבנות שירותים מיותרים בעלות של מאות דולרים. גוגל הסירה מיליארדי פרסומות שכאלה בשנה שעברה, ועתה תפעיל מערכת ייעודית לאימות זהות המפרסמים (דיגיטל)
יוטיוב מחקה ערוצים פיקטיביים של איראןיוטיוב מחקה ערוצים פיקטיביים של איראןדניאל הרץ
ענקית הטכנולוגיה הבינלאומית גוגל הודיעה כי מחקה חשבונות של איראן במספר אתרים כולל באתר יוטיוב הפופולרי בניסיון למנוע הפצת מידע שקרי בעולם (אינטרנט ומחשבים)
מיקרוסופט חשפה ניסיון רוסי להתחזות ברשתמיקרוסופט חשפה ניסיון רוסי להתחזות ברשתבני סולומון
ענקית התוכנה הבינלאומית הודיעה, כי חשפה ניסיון של רוסים להפיל בפח משתמשים תמימים בכניסה לאתרים שמזייפים את האתרים של מוסדות ממשל בארה"ב כדי לפרוץ אליהם (דיגיטל)
מכשיר פקסזהירות: האקרים במכשיר הפקס שלכםיוחנן בלייך
מכשיר הפקס נראה לא מזיק, ובדיוק זו הסיבה לכך שהאקרים משתמשים בפקסים כדי לפרוץ לרשתות של ארגונים וחברות • מה ניתן לעשות כדי למנוע נזק לחומר רגיש? (דיגיטל, חדשות)
משרדי מיקרוסופט בגרמניה"תמחקו קריאות לרצח יהודים, או שנסגור"יוחנן בלייך1
ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט הבהירה לרשת החברתית Gab הנהנית משירותיה, כי אם לא תסיר תגובות של משתמש שקרא להריגת יהודים בייסורים, היא תיאלץ להיסגר (טכנולוגיה)
ווינדוס 10מיקרוסופט מפתחת גרסה עננית ל'ווינדוס'רפאל קאהאן, שירות כלכליסט1
החברה תאפשר לארגונים להרכיב בעצמם את חבילות התוכנה שלה, ולחסוך את כאב הראש של אנשי ה-IT בכל פעם שמושק עדכון תוכנה. מערכת הפעלה זו תגיע גם לצרכן הקטן (דיגיטל)
אילוסטרציהחשש מריגול: צעירים בורחים מהוואטסאפ הסינישירות כלכליסט
סינים בני דור המילניום שבקיאים בטכנולוגיה וביקרו במדינות אחרות מגלים חשדנות כלפי WeChat. החברה־האם שלה טנסנט הכחישה שהיא מפרה פרטיות משתמשים (טכנולוגיה)
סימילרווב פגעה בפרטיות והוסרה מהדפדפןסימילרווב פגעה בפרטיות והוסרה מהדפדפןבני סולומון
בגלל איסוף מידע אישי שלא בצורה חוקית: גוגל ופיירפוקס הסירו תוסף דפדפן עיצובי שבבעלות SimilarWeb הישראלית בטענה ל"כלי ריגול". החברה מנהלת מגעים להחזרתו (אינטרנט)
כך תדעו את כל מה ש"גוגל" יודעת עליכםכך תדעו את כל מה ש"גוגל" יודעת עליכםדניאל הרץ5
גוגל השיקה עמוד מסודר בו תוכלו לעקוב ולשלוט אחרי כל המידע שגוגל אוספת עליכם, החל בחיפושים השונים וכלה בפקודות הקול שהקלטתם או היסטוריית המיקומים (מחשבים)
מסך בשדה תעופהכל אחד יכול להשתלט על מסכים בשדה התעופה?יוחנן בלייך
נוסע ישראלי עורר סערה כאשר הצליח לסנכרן בקלות רבה בין מסך חכם בנמל התעופה בן גוריון לבין מסך הנייד שלו • יצרן המסכים: "עניין של הגדרות" (דיגיטל, אינטרנט ומחשבים)
באג בפייסבוק "שינה" את הגדרות הפרטיות של 14 מיליון משתמשים מפרטי לציבוריבאג בפייסבוק "שינה" את הגדרות הפרטיות של 14 מיליון משתמשים מפרטי לציבורירפאל קאהאן, כלכליסט
שערוריית פרטיות נוספת ברשת החברתית הגדולה בעולם - פוסטים שהועלו עם הגדרות פרטיות שחשפו אותם לעיני חברים או משפחה בלבד היו למעשה בהגדרה "ציבורי", מה שחושף אותם הלכה למעשה לכל מי שהפוסט עשוי להופיע לו בפיד (דיגיטל)
27% מהתקנות התוכנה בישראל - פיראטיות27% מהתקנות התוכנה בישראל - פיראטיותיואב סטולר, כלכליסט2
מחקר חדש מגלה שישראלים רבים עדיין מעדיפים להוריד תוכנות במקום לקנות אותן - מה שגרם ב-2017 נזק של 165 מיליון דולר לחברות התוכנה. ואולם, אנחנו רחוקים מאוד מצמרת טבלת ההורדות העולמית (מחשבים)
פייסבוק חושפת לראשונה: התכנים שמחקנופייסבוק חושפת לראשונה: התכנים שמחקנובני סולומון
הרשת החברתית הגדולה בעולם חושפת בפעם הראשונה מאז ספגה ביקורת עזה את הנתונים על התכנים שמחקה במהלך הרבעון הראשון של 2018 ואת הסיבות למחיקה (אינטרנט)
ילדים וטכנולוגיה (אילוסטרציה)למה אנחנו כל כך מפחדים מהטכנולוגיה?מנחם שוורץ9
אנחנו עטופים בה, והיא קיימת כמעט בכל צעד ביום יום התובעני שלנו. אז אולי הגיע הזמן להשלים עם קיומה ולנסות להפיק ממנה את המיטב? (טורים)
פרסום פרסומות מודעות פרטיותמי יכול לחטט בהודעות אישיות בפייסבוק?עומר כביר, כלכליסט
עובדים בפייסבוק יכולים לראות מידע שנחשב פרטי. על פי הפרסום בוול סטריט ג'ורנל, הם יכולים לגשת למידע זה לצורך אבחון תקלות טכניות, בחינת פונקציות חדשות או חקירת התנהגות פלילית בתגובה לבקשה מהרשויות (דיגיטל)
טוויטר מזהירה: החליפו את הססמאות שלכםטוויטר מזהירה: החליפו את הססמאות שלכםבני סולומון
הרשת החברתית ממליצה למאות מיליוני המשתמשים שלה להחליף את הססמאות, זאת בשל באג שהיה במערכת שחשף באופן גלוי ססמאות של משתמשים רבים (אינטרנט ומחשבים)
פייסבוק משיקה סוף סוף את ה"דיסלייק"?פייסבוק משיקה סוף סוף את ה"דיסלייק"?בני סולומון1
במשך שנים רבות מדובר כל פעם על השקת הפיצ'ר שיאפשר לנו גם להביע את אי שביעות רצוננו בפייסבוק. כעת השיקה הרשת החברתית ניסוי בכמה מדינות של האופציה (דיגיטל)
ג'ימייל מציגה: עיצוב מחודש ותכונות חדשותג'ימייל מציגה: עיצוב מחודש ותכונות חדשותבני סולומון1
שירות המייל המקוון הפופלרי בעולם מציג עיצוב מחודש הדומה יותר לאפליקציה מלאתר אינטרנט רגיל. בעיצוב המחודש משולבות גם תכונות יעילות חדשות רבות (אינטרנט)
אילוסטרציהקיבלתם צנתוק ממרוקו? אל תחזרו, זה עוקץבני סולומון4
ישראלים רבים סיפרו בימים האחרונים ברשתות החברתיות כי קיבלו שיחה שלא נענתה ממרוקו עם הקידומת +212. היזהרו מעוקץ שעשוי לעלות לכם עשרות עד אלפי שקלים (טכנולוגיה)
כך תבדקו אם הפרטים שלכם דלפו מפייסבוקכך תבדקו אם הפרטים שלכם דלפו מפייסבוקבני סולומון
הרשת החברתית הגדולה בעולם כשלה כאשר העבירה מידע אסור לידי חברת מידע בשם קיימברידג' אנליטיקה. כעת תוכלו לבדוק בעצמכם האם גם פרטיכם האישיים הודלפו (אינטרנט)
צוקרברג בפתח השימועעדות מייסד פייסבוק: "טעיתי; האחריות שלי"כיכר השבת
מייסד הרשת החברתית הגדולה בעולם הגיע לשימוע בפני הסנאט והודה: "עשינו הרבה טעויות - האחריות שלנו לוודא שאנשים משתמשים בכלים שלנו למעשים טובים" (אינטרנט)
אילוסטרציהפייסבוק: יתכן ומידע על רבבות ישראלים דלףכיכר השבת
הרשת החברתית השנויה במחלוקת, פייסבוק, הודיעה כי יתכן ועשרות אלפי ישראלים הושפעו מדליפת המידע לקיימברידג' אנליטיקה. ברשימה: מפעיל עמוד הפייסבוק של רה"מ (דיגיטל)
תביעת ענק נגד יוטיוב: אוספת מידע באופן לא חוקיתביעת ענק נגד יוטיוב: אוספת מידע באופן לא חוקיבני סולומון
תביעה פדרלית מוגשת נגד ענקית הוידאו - יוטיוב בטענה כי החברה שבבעלות גוגל אוספת מידע על ילדים ונוער עד גיל 13 ללא אישור מההורים, דבר המנוגד לחוק (אינטרנט, דיגיטל)
אלגוריתם חומוס, 'איפה אפי' במפות: 1 באפריל ברשתאלגוריתם חומוס, 'איפה אפי' במפות: 1 באפריל ברשתכיכר השבת
היום (ראשון) מציינים בעולם את ה-1 באפריל, יום המתיחות הבינלאומי, וכמידי שנה, ענקית האינטרנט גוגל מבריקה במספר סרטונים ומשחקים שפורסמו ברשת בשעות האחרונות (דיגיטל)

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

עדכונים
כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1