אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הדגיש בנאום וידאו שנשא בפורום סבן כי ישראל מוכנה לקראת וויתורים משמעותיים במסגרת המשא ומתן עם הפלסטינים: "קיבלתי החלטות חשובות ואני מוכן לקבל החלטות חשובות יותר" אמר נתניהו.

"המזרח התיכון עובר טלטלה גדולה, אלימות וחוסר יציבות, אבל בעיצומה של הטלטלה החברות העמוקה בין ישראל וארצות הברית היא העוגן החשוב ביותר" אמר ראש הממשלה בפתח דבריו. "יכולות להיות לנו פרספקטיבות שונות. אני מבין שארצות הברית היא מעצמת על עם דאגות על ראשה, והנשיא אובמה מבין שישראל היא דמוקרטיה בודדה באזור מתוח. יש בינינו מחלוקות אבל אנו דנים בהן בכבוד".

נתניהו ציין כי איראן גרעינית תחתור תחת מאמצי השלום. "זהו משטר שמחויב להשמדתנו ואני מאמין שצריכה להיות דרישה בלתי מתפשרת בשיחות בז'נבה לשינוי במדיניות האיראנית".

"במילים אחרות" אמר נתניהו, "נדרש לא רק שינוי ביכולת ההתחמשות האיראנית אלא גם שינוי במדיניות השמדת העם שלה. אני לא חושב שאני או אחרים יכולים להפריז בסכנה שאיראן מהווה למזרח התיכון. כל עסקה סופית חייבת לכלול את השמדת יכולתה הגרעינית".

"הסנקציות הוכחו כיעילות כי אנחנו הטלנו אותן", אמר אמש נשיא ארה"ב ברק אובמה ב'פורום סבן' במהלך שיחה עם איש העסקים חיים סבן, "אך צריך תמיד לבחון את החלופה לפתרון דיפלומטי: המחשבה שהעם האיראני, מנהיגיו, או אפילו המתונים שבאנשיו, ייכנעו להגברת הלחץ אינה משקפת הבנה אמיתית של המתרחש במדינה. הם חייבים לצעוד בנתיב שמספק להם פתרון מכובד למצבם".