אאא

מותו המסתורי של ראש מטה לוחמת הסייבר במשמרות המהפכה באיראן, מוג'טבה אחמדי, זוכה הבוקר (חמישי) להתייחסות ראשונה ורשמית.

במשמרות המהפכה טוענים כי הבכיר אכן מת ב"תקרית מחרידה" אך לא מדובר בחיסול, כך דיווחה סוכנות "ספאח" המופעלת על-ידי משמרות המהפכה.

"לאור התקרית המחרידה שבה היה מעורב גורם רשמי במשמרות המהפכה, העניין נחקר", אמרו במשמרות המהפכה, "הסיבה העיקרית של התקרית והמניע של התוקף עדיין לא זוהו",

אחד האתרים המקומיים, "כמאלמהר", אף פרסם תמונות שנטען כי הם מהלוויתו שנערכה ביום שלישי במחמד-שהר שבעיר קראג'.

בתחילה, טענו במשמרות המהפכה כי נסיבות מותו נבדקות וכעת שינו גרסה וטוענים כי מותו נבע מתאונה.

בעיתון הבריטי "הטלגרף", דווח כי אחמדי עזב את ביתו בפעם האחרונה ביום שבת בדרכו לעבודה לשם לא הגיע, כאשר מאוחר יותר נמצא מת באזור מיוער ליד העיקר כראג', שנמצאת צפונית מערבית לטהרן, לאחר שחוסל מירי של שני כדורים ללבו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עד ראייה למציאת גופתו של אחמדי סיפר לאתר שמקורב למשמרות המהפכה באיראן, כי הוא הצליח לראות שני פצעי ירי על גופו. "נראה כי הוא נורה מטווח קרוב על-ידי אקדח", סיפר.

מפקד תחנת המשטרה המקומית אמר כי שני בני אדם, רכובים על אופנוע, היו מעורבים בהתנקשות. במטה לוחמת הסייבר הצהירו כי נסיבות מותו של מפקדם נחקרות.

שר החוץ האיראני, מומחד ג'וואד זריף, אמר ביום ראשון בראיון לרשת ABC האמריקנית כי יש להם מאגר גדול של מדענים איראניים. "ישראל אינה יכולה להרוג את כל המדענים שלנו. אף אחד לא מדבר על זה. ארה"ב נגד טרור אבל היא לא מגיבה לפעולת טרור ואפשרה לישראל להרוג מדענים חפים מפשע. לרוע המזל, ישראל רצחה כמה מהמדענים ואף אחד לא הניד עפעף בגלל זה", אמר.

עד כה, מאז שנת 2007, חוסלו באיראן חמישה מדעני גרעין וראש תוכנית הטילים הבליסטיים במדינה. החיסול האחרון אירע ביולי 2011, אז נרצח מדען גרעין איראני, ד"ר לפיזיקה, דרויש רזאי. בכל המקרים ישראל הואשמה על-ידי המשטר האיראני כמי שעומדת מאחורי החיסולים.