אאא
בעיצומו של היום הקדוש ביותר ליהודים, הגיע נשיא איראן לביקור פתע קצר בדמשק ונועד שם עם מקבילו הסורי בשאר אסד. זה היה ביקור פתע שלא תוכנן מראש ובמהלכו התייחס אחמדינג´אד למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים תוך שהוא מבהיר כי אבו מאזן אינו מייצג נאמנה את העם הפלסטיני. 

אסד ואבו מאזן דנו במערכת היחסים בין סוריה לאירן. אסד הביע תמיכה בהידוק היחסים בין שתי המדינות והסביר כי שיתוף פעולה בין שניהם טובה ובריאה למזרח התיכון כולו.

רוסיה תספק טילי שיוט לסוריה

למורת רוחה של ישראל, נראה כי מתבצעת לנגד עיניה עסקת נשק העלולה לשפר מאד את יכולותיו של הצבא הסורי. שר ההגנה הרוסי אנטולי סרדיוקוב הודיע כי מדינתו מתכוונת לעמוד בהסכם שנחתם עם אסד ב-2007 ולספק לו טילי שיוט מסוג P-800. "איננו שותפים לחשש של ארצות הברית וישראל כי הנשק יגיע לטרוריסטים", הסביר סרדיוקוב.

טלי ה"יחנוט" שעתידים להימסר לצבא הסורי עלולים לסכן משמעותית את ספינות חיל הים המשייטות בים התיכון. טיל השיוט הרוסי שמכוון נגד ספינות, יכול להיות משוגר מהקרקע, מהאוויר ומהים, והוא מסוגל לשאת ראש נפץ במשקל 200 קילוגרם.

בזמן מלחמת לבנון השנייה נפגעה ספינה של צה"ל מירי חיזבאללה לעברה, וכעת חוששים שנשק כזה יועבר מידי הסורים לארגון הטרור בביירות.