אאא

גן לאומי פארק אשכול- מתקני שעשועים רטובים ויבשים, סירות פדלים וקיאקים, מתקני פיקניק, כרי דשא ופינות חמד, מסלולי אופניים (לבעלי אופניים). פרטים: 08-9985110/20.

סיור חוויתי בשני אתרים במושב שדמות דבורה בצפון

דרך העץ- יער אקטיבי בתבור: בואו לגלות את עולמו הקסום של העץ בסיור חוויתי הכולל: מבוך ענק, סרט, סדנת יצירה מעץ, סדנת תיפוף, משחק עץ בא"י ועוד...

באתר פינות ישיבה מיוחדות, משחקי עץ איכותיים ועוד הרבה דברים ייחודיים.

שעות פתיחה: 09:00-17:00 (סיור אחרון יוצא בשעה 15:00 ), טלפון:

04-6620606

דבורת התבור: סיור חוויתי בנפלאות הדבש והמשי, ביקור במצפה דבורים מרהיב וצפייה בשידור חי בייצור הדבש, פעילויות יצירה מגוונות ופינת חי.

שעות פתיחה: 09:00-17:00 (סיור אחרון יוצא בשעה 15:00 ), טלפון:

04-6769598

מחיר לביקור בשני האתרים: 25 ₪ למבוגר. 59 ₪ לילד.

בשני המקומות סוכה כשרה!!

"בית הבד של הגולן" מציג: המסלול הירוק

לרגל חג הסוכות ותחילת עונת המסיק הקרבים , מרכז המבקרים ב"בית הבד של הגולן", מפעל שמן הזית האקולוגי הראשון בישראל, מזמין את הציבור למסע חווייתי מודרך בעקבות הזית – מהעץ ועד הבקבוק במטבח ושידת הטואלט באמבטיה.

"בית הבד של הגולן", הנמצא בפתח פארק התעשייה של קצרין, הוקם לפני ארבע שנים על-ידי בני הזוג אבנר וסמדר טלמון כמפעל חלוצי המשלב חקלאות ותעשייה תוך הקפדה על כבוד לסביבה. בבית הבד נעצרים שלושה סוגי שמן זית איכותיים בכבישה קרה מסוג כתית מעולה מ-11 זני זית הגדלים במטעים שבמורדות המערביים של רמת הגולן וסביבות הכנרת. במעבדת בית הבד מייצרים סדרה שלמה של מוצרי קוסמטיקה ומוצרי ניקיון שמהווים - לראשונה בעולם - פתרון מחזורי הולם לנזק הסביבתי שגורמות זה שנים שאריות הזית הנותרות בעקבות תהליך הפקת השמן.

הסיור, המשלב ידע ובילוי, נפתח בסרטון קליל בן רבע שעה המספר את סיפורה של תעשיית הזית ושמן הזית בגולן מימי קדם ועד היום ואת סיפורו המיוחד של מפעל השמן. בהמשך מוזמנים המבקרים לצפות מקרוב במערך המכונות המתקדמות של בית הבד, המבטיחות שמן זית כתית מעולה באחוזי חמיצות נמוכים ביותר, וכן להתרשם מפעולתה של מכונה ייחודית להפרדת בשר הזית מהגלעין, המשמשת להפקת שמן זית צלול במיוחד ושמו "טבחא".

ממפעל השמן ממשיך הסיור למעבדת הקוסמטיקה, שם ניתנים הסברים על סגולותיו התרומיות של שמן הזית והזית בכלל להגנה ולטיפוח העור, תוך התנסות בסדרת מוצרי הקוסמטיקה הייחודית של בית הבד. גולת הכותרת של הסדרה היא סבון גרגרי לפילינג עדין, הרשום כפטנט, שרובו ככולו (97%) מופק מהגפת – רסק של בשר הזית וחרצנו, שנותר לאחר הפקת השמן.

את הסיור מקנחים בטעימות של שלושת סוגי שמן הזית האיכותיים שמייצר בית הבד, המורכבים מכמה זנים, תוך קבלת הסברים על ההבדלים בין שמן זית משובח לנחות ועצות שימושיות לצרכן לרכישה ולאחסון נכונים.

להשלמת ההנאה עומדות לרשות המבקרים במקום שתי מסעדות כשרות, בשרית וחלבית, שבה נערכות הטעימות.

בין לבין יכולים המבקרים להתרשם מהמבנה המרשים והמרווח של מרכז המבקרים, המשחזר את אופי הבנייה של בתי הכנסת העתיקים בגולן, ומשלב בזלת, ברזל, עץ מיושן, זכוכית ובטון. הבניין, שתוכנן על-ידי היזמים והבעלים בסיוע מהנדס בטיחות, כולל חזית מפוארת בת שלוש דלתות מקושתות וכן חצר פנימית שבמרכזה בריכת נוי קטנה עם דגיגים. בפינת הבריכה נטוע עץ זית עתיק כבן 700 שנה שמזכיר למבקרים כי להפקת שמן הזית ברמת הגולן יש היסטוריה ארוכה. מפעל השמן עצמו ומעבדת הקוסמטיקה ממוקמים בצידו האחורי של המבנה, מתחת לגלריה הצופה אל החצר הפנימית ואל קו הייצור ומשמשת כמסעדה הבשרית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הסיורים החווייתיים ב"בית הבד של הגולן" ייערכו מדי שעה עגולה משעת הפתיחה של מרכז המבקרים ועד שעה אחת לפני הסגירה.

שעות הפעילות של מרכז המבקרים בחול המועד סוכות:

ימים חמישי, ראשון ושני בשעות 09:00-17:00.

בימים שישי ושלישי בשעות 09:00-15:00.

מחיר הסיור הוא 10 שקלים לאדם. לילדים מתחת לגיל שש ההשתתפות בסיורים בחינם.

“בית הבד של הגולן", פארק תעשייה קצרין, טל: 6850023-04.

מיקום: מכביש 87 אל תוך קצרין בכביש 9088, מצד ימין. מול יקבי רמת הגולן.