אאא

לאחר סריקות נרחבות של כוחות צה"ל והמשטרה, הוסר החשש לאירוע ביטחוני שהתנהל בשעות האחרונות (חמישי) בדרום הארץ. כעת הותר לפרסום כי בצה"ל חששו מחדירת מחבלים לשטח ישראל.

מוקדם יותר הביא החשש לחדירה לסגירתם של כבישים רבים באזור. כוחות ימ"מ הוקפצו אל האזור ותושבים בעוטף עזה הונחו להסתגר בבתיהם.

בעקבות האירוע, כביש 25 בבאר שבע נסגר ממערב למזרח, כביש 241 באופקים נסגר מערבית לכניסה מדרום לצפון וכביש 40 בצומת משאבים - מערבית לדימונה ממערב למזרח, נסגר אף הוא.

מצה"ל נמסר: "ארגון הטרור חמאס מפעיל מאמצים רבים בכדי לפגוע באזרחי מדינת ישראל. עד כה - הוא נכשל בכל דרך בה בחר. פגענו קשות ונעמיק את הפגיעה בארגון הטרור חמאס, בתשתיות הטרור שלו ובכל גורם המפעיל טרור לעבר מדינת ישראל ואזרחיה".

מוקדם יותר הצהריים, הגיעה לסיומה הפסקת האש ההומניטרית בין ישראל וחמאס, ורקטות נורו מכיוון רצועת עזה לעבר אזורים נרחבים בדרום הארץ. עם תום הרגיעה הזמנית וחידוש הירי לדרום הארץ, צה"ל שב גם הוא לתקוף מטרות טרור בעזה. 

כזכור, הלילה סוכל ניסיון חדירת מחבלים על יד גדר הגבול. על פי צה"ל, 13 מחבלים חדרו דרך מנהרה אל שטח ישראל. תצפיתנית של צה"ל הצליחה לזהות את המחבלים ומטוסים של חיל האוויר הוזנקו למקום. לאחר זיהוי המחבלים הם נורו על ידי כלי טיס של חיל האוויר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

סיכול חדירת המחבלים הלילה בגבול עזה (צילום: דו"צ)

במקביל, הירי לעבר ישראל נמשך. בשעות האחרונות נורו מטחים לעבר העיר אשקלון ויישובי עוטף עזה. לא דווח על נפגעים או על נזק.

בנוסף, נשמעו אזעקות גם בבאר שבע, בשדרות, במועצה האזורית חוף אשקלון ובמועצה האזורית שער הנגב. בשעה הראשונה שלאחר ההפוגה התפוצצו שבע רקטות בשטחים פתוחים, אחת מהן בשטח פלסטיני.

במקביל, גם בישראל וגם בחמאס הכחישו את הדיווח של רשת BBC כי החל ממחר ב-6:00 בבוקר תיכנס לתוקפה הפסקת אש כללית בין ישראל לבין חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

דובר מטעם שר החוץ המצרי מסר כי מצרים מנסה לתווך בין הצדדים, אך לפי שעה הוא אינו יכול לבשר על הפסקת אש.