אאא

המסחר באירופה מתנהל היום (ג´) בירידות שערים בשיעור מירבי של 1%, כאשר מניות הרכב מובילות את הירידות ביבשת. ברקע, החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה מעורבת עם נטייה לעליות קלות.

המסחר מתנהל בין היתר, על רקע חיסולו של אוסמה בן לאדן. ראש ארגון הטרור אל קעידה ואדריכל פיגועי התאומים והפנטגון בספטמבר 2001, חוסל אתמול על פי הודעה רשמית של נשיא ארה"ב ברק אובמה.

בבריטניה פורסם היום מדד היצרנים לחודש אפריל, שנפל לשפל של 7 חודשים ועומד על 54.6 נקודות לעומת 56.7 נקודות בחודש מארס. ברקע, מתלבטים גורמים בבנק המרכזי בבריטניה בצעדים שיש לנקוט באשר לקיצוצים שמנהיגה הממשלה. בתוך כך, נופל מדד אמון הצרכנים בממלכה למינוס 31 בחודש אפריל, הרף הנמוך ביותר של המדד מאז פברואר 2009.

שר האוצר היווני גיאורג פפאקונסטנטינו הצהיר היום כי "ארגון מחדש של חובות יוון יבריח מהמדינה את המשקיעים לפחות לעשר שנים". פפאקונסטנטינו הינו מהמתנגדים הבולטים לארגון חובה של יוון מחדש, והוסיף כי "זו תהיה טעות גדולה עבור יוון - העלויות יהיו גבוהות מאד".

ברקע, נזכיר כי הגירעון התקציבי של יוון בשנת 2010 היה 10.5% מהתמ"ג, הרבה מעל התחזיות המוקדמות של ממשלת יוון. חרף כך, מנהיגים כלכליים בכירים באיחוד האירופי אמרו השבוע כי אין כוונה לארגן מחדש את חובותיה של יוון. גם נציב האיחוד האירופי לענייני כלכלה, אולי רן, אמר אתמול כי ארגון מחדש את חובותיה של יוון "אינו חלק מהאסטרטגיה הפיננסית של האיחוד האירופי".

מניות הרכב צונחות

פולקסווגן מרכזת עניין על רקע צניחתה 3% בפתיחת המסחר בפרנקפורט. גם יצרנית הרכב BMW חווה ירידות במסחר בבורסה בגרמניה.

מפעילת הסלולר הצרפתית France Telecom SA אישרה היום את תחזיותיה לשנה הקרובה, חרף התגברות התחרות בשוק התקשורת המקומי. החברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה, תוך שהיא מציגה עלייה של 2.5% בהכנסותיה ל-11.23 מיליארד אירו, בהתאם לתחזיות.

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; הריבית באוסטרליה ללא שינוי

המסחר בבורסות אסיה ננעל היום (ג´) במגמה מעורבת לאחר סגירה חיובית אתמול, כאשר לא התקיים מסחר בבורסת יפן עקב חג לאומי. ברקע, החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה מעורבת עם נטייה לעליות קלות. הדולר נסחר מול הין בירידות של 0.27% ועומד על מחיר של 80.98 ין לדולר.

המסחר התנהל בין היתר, על רקע חיסולו של אוסמה בן לאדן. ראש ארגון הטרור אל קעידה ואדריכל פיגועי התאומים והפנטגון בספטמבר 2001, חוסל אתמול על פי הודעה רשמית של נשיא ארה"ב ברק אובמה.

הבנק המרכזי של סין הודיע היום כי הוא בוחן אסטרטגיות חדשות לטיפול בנפח השקעות החוץ העצום שלו, אשר עלה בחודש מארס לשיא כל הזמנים של 3 טריליון דולר. ההשקעות כוללות אג"ח ממשלתיות אמריקניות, וכן השקעות בזירת המט"ח - בעיקר בדולר ובאירו. "זה באמת יותר מידי", אמר היום זו ציצואן, בכיר בבנק המרכזי.

היום פורסם מדד הרכוש הציבורי ב-100 ערים מרכזיות בסין, שעלה באפריל ב-0.4%, צמיחה איטית יותר בהשוואה לעלייה של 0.59% במארס.

הדולר האוסטרלי נסחר היום ברמות שיא שלא נראו מזה 29 שנים. ערכו עלה בשיעור של 0.2% ביחס של 1.0915 דולר אוסטרלי לדולר אמריקני. זאת לאחר שהגיע לשפל של 97 סנט אוסטרלי לדולר אמריקני אחד, באמצע מארס האחרון. ערכו של הדולר האוסטרלי עלה ב-13% בתוך שישה שבועות בלבד.

בנוסף, מסר היום הבנק המרכזי באוסטרליה כי הוא מותיר את הריבית המרכזית על כנה, בשיעור של 4.75%, בהתאם לתחזיות האנליסטים. לדברי גורמים בבנק, מדיניות ההידוק המוניטרית ראוייה דיו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מאגריה של סוני נפרצו בשנית; Taiyo תירכש ע"י טבע?

יצרניות הרכב טויוטה וניסאן ריכזה עניין לקראת פרסום דוחותיהן הכספיים לרבעון האחרון.

מכה נוספת לענקית הטכנולוגיה סוני , אשר לאחר שהודיעה בסוף השבוע האחרון על פריצה למאגריה בשבוע שעבר, הודיעה אתמול כי השהתה את כלל שירותי הבידור והמשחקים המקוונים שלה בשנית, לאחר שהתגלה כי בוצעה פריצה נוספת למערכותיה.

אתמול נכתב בעיתון הכלכלי היפני המוביל "ניקיי" כי טבע מתקרבת לרכישת החברה השלישית בגודלה בשוק היפני, Taiyo , תמורת 40 מיליארד ין יפני שהם כ-490 מיליון דולר. מדובר במהלך נוסף בשרשרת עסקאות שביצעה ענקית התרופות ביפן במטרה להגדיל את פעילותה בשוק היפני.

ענקית הרכב הונדה , הוציאה הודעה לסוכנויות הרכב והמשקיעים אתמול, בהצהירה כי תקטין את הייצור של רכביה גם בדגמים פופולריים דוגמת סיוויק עד הקיץ הקרוב, וזאת עקב הפגיעה בתפוקות הייצור שלה על רקע האסון ביפן, שפגע גם במפעליה במדינה.

[לפורטל הפיננסי][לבורסות בעולם]