אאא

סוף לגנבות: בעיר רחובות סבלו בתי הכנסת במשך תקופה ארוכה מגל של פריצות וגנבות, לאחר מאמץ משטרתי נעצרו חשודים במעשים.

אנשי מחלקת הנוער במשטרת רחובות חוקרים זה מספר שבועות פרשית גניבת רכוש לאחר 22 התפרצויות לבתי כנסת וכוללים. חמשה חשודים נעצרו, בהם 4 קטינים ובגיר, כאשר הדומיננטיים הם שני קטינים בני 14.

לפני כשלושה שבועות, לאחר שאחד החשודים זומן לתשאול במשרד עקב מעורבות באירוע של גניבה מחנות, התברר כי הוא מעורב בפריצות לבתי הכנסת.

במהלך החקירה עלה שמו של חשוד נוסף ונמצא כי השניים ביצעו 14 התפרצויות לבתי כנסת שונים ברחבי העיר רחובות ועקרון במהלך ארבעת החודשים האחרונים ובמהלכם גנבו מבתי הכנסת סכומי כסף רבים וכן אלכוהול ופלאפונים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במשטרה אומרים כי החשודים שוחררו למעצר בית וזה מפאת גילם והתיקים הועברו לתביעה והוגש כנגדם כתב אישום.

במשטרה מספרים כי "ביום חמישי שעבר בעקבות קבלת אירוע מוקד על התפרצות לבית כנסת זומן אחד החשודים לתשאול ובמהלכו עלה כי ביצע עוד מספר התפרצויות וחלקם בוצעו תחת מעצר בית, וכן עלו פרטי שלושה חשודים נוספים כאשר אחד מהם בגיר. החשוד הקטין נעצר ונשלח לבית המעצר אופק המיועד לעצורים עד לגיל 21 שנה. כמו כן החשוד הבגיר נעצר, ובחיפוש שנערך על ידי שוטרי משטרת רחובות בביתו נתפס טלפון נייד שנגנב מאחד בתי הכנסת. מעצרו של הבגיר הוארך עד יום ראשון".

מלבד 14 מקרים בהם הוגש כתב אישום יועברו היום עוד 7 תיקים לצורך הגשת כתב אישום בהליך מהיר כנגד החשודים ובכך יוגשו כנגד המעורבים כתבי אישום בגין 22 התפרצויות לבתי כנסת.