אאא

עשרה ימים אחרי שנעצרו, פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד יעל איגרא אונגר, הגישה הבוקר (שני) כתב אישום בבית המשפט המחוזי בירושלים, כנגד שבעה תושבים בגילאי 18-27, לאחר שתקפו שני ערבים בשכונת נווה יעקב בעיר, רק משום היותם ערבים.

כתב האישום הוגש בגין שתי עבירות של חבלה בכוונה מחמירה. חמישה נאשמים מואשמים בשיבוש מהלכי משפט. נגד שלושת הקטינים הוגש כתב אישום לבת המשפט המחוזי לנוער, בו הם מואשמים בשתי עבירות של חבלה בכוונה מחמירה. הפרקליטות מבקשת לעצור גם אותם עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום, ביום התקיפה לפני כמעט שבועיים, בשעה 22:30, ישבו שני הערבים, תושבי בית חנינה, בגן ציבורי בשכונת נווה יעקב בירושלים. בשלב מסוים ניגש אחד הנאשמים אל המתלוננים וביקש מהם סיגריה ומצת על מנת לוודא כי המתלוננים הינם ערבים. המתלוננים השיבו בשלילה והוא עזב את המקום.

לאחר מספר דקות הגיעו למקום הנאשמים ושלושה קטינים אשר בצוותא התקרבו אל המתלוננים, כאשר הם מצוידים באלות ובקרשים.

הנאשמים והקטינים הקיפו את המתלוננים, תוך שהם אומרים "ערבים, ערבים". הנאשם המרכזי פנה למתלוננים ושאל מה הם מחפשים בשכונה, ובין הצדדים התפתחו חילופי קללות. אז התנפלו הנאשמים והקטינים בצוותא חדא על המתלוננים, כאשר חלקם אוחזים באלות ובקרשים, והחלו להכות את המתלוננים בפראות, והכל בשל היותם ערבים.

הנאשם הלם בחוזקה בראשו של אחד המתלוננים מאחור באמצעות קרש, אחד הנאשמים הכה בו באמצעות אגרופן והמתלונן נפל על הקרקע ואיבד את הכרתו. במקביל היכו חלק מהנאשמים והקטינים את המתלונן השני באלות, אגרופים ובעיטות עד שגם הוא נפל על הקרקע ואיבד את הכרתו למשך מספר דקות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הנאשמים והקטינים המשיכו לחבוט במתלוננים השרועים על הקרקע, תוך שהם מכים אותם מכות נמרצות באמצעות אלות ואגרופים ובועטים בהם בחוזקה בראשם, בפניהם ובכל חלקי גופם.

מיד לאחר מכן נמלטו הנאשמים והקטינים מהמקום, כשהם מותירים את המתלוננים שרועים על האדמה בגינה מדממים.

כתוצאה ממעשי הנאשמים, נגרמו למתלונן אחד חבלות בבית החזה, בגבו ובברכיו והוא סבל מחבלה בראשו ודימום תת עכבישי. המתלונן סבל מכאבי ראש עזים ואושפז למשך ארבעה ימים. כמו כן, נגרמו למתלונן השני שברים בגולגולת ודימום סאב-דוראלי ואפידורלי, שברים אוקציפיטליים, שבר באף, המטומות בקרקפת, חבלות בפניו וחולשה בפלג גופו הימני, כאשר הוא מתקשה להזיז את ידו ורגלו הימנית. המתלונן נזקק לניתוח בראשו ועודנו מאושפז בבית החולים.

כשעה לאחר האירוע המתואר לעיל, נפגשו חמשת הנאשמים ואחד הקטינים בסמוך למקום האירוע. החמישה והקטין שוחחו ביניהם והביעו חשש כי ראו אותם בשעת התקיפה. בהמשך סיכמו ביניהם כי ככל שמי מהם ייעצר על ידי המשטרה, לא יגיד דבר. במועד שאינו ידוע במדויק, מספר ימים לאחר האירוע, הנחה אחד הנאשמים את חברו "למחוק את כל מה שיש לו בטלפון".