אאא

החלטת ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ומועצת העיר לאשר את בניית השכונה הערבית ערב א-סווחרה בסמוך לעיר העתיקה ואישור בניית 2,200 יחידות דיור, עדיין מעוררות סערה במסדרונות העירייה. חבר המועצה משה ליאון טוען כי ישנן בעיות משפטיות בקיום ההצבעה.

עם התכנסותה של הישיבה, ביקש חבר המועצה ליאון שלא לקיים את הדיון ולדחותו למועד אחר, זאת לאחר שהציג חוות דעת משפטית האוסרת לקיים את הדיון בישיבה זו, אולם ראש העיר בחר שלא להתייחס לבקשתו וקיים את הדיון על אתר.

כפי שדווח ב"כיכר השבת", חברי המועצה החרדים נמנעו בהצבעה באישור ראש העיר ואילו רק חבר מועצה אחד מהימין, אריה קינג, נכח בישיבה והתנגד להצעה ואילו שאר חבריו לא נכחו, וההצעה אושרה.

ליאון פנה לפני מספר ימים לראש העיר בשנית, וביקש ממנו לערוך דיון נוסף בתכנית, כאשר הטענה העיקרית לקיום הדיון היא כשלים בפרוטוקול ועדת תכנון ובניה שהעבירה את התכנית, וחוסר מידע הכולל אי הצגת סקר עתודות קרקע בפני חברי המועצה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ליאון הוסיף וכתב במכתבו כי "לצערי שבעתי די מהתנהלותך הקלוקלת, אם דרישתי לא תענה אאלץ לפנות לקבל את עזרת בית המשפט".

לדברי ליאון, יציאת חברי המועצה מאולם הדיונים ברגע ההצבעה נבעה מכך שהם לקו בחיסרון ידיעה בכל הנוגע לתכנית.

ליאון מסר בתגובה כי "זה לא עניין של יהודים מול ערבים וגם לא משבר פוליטי. זה עניין של ניהול ותעדוף. בשעה שאלפי זוגות צעירים לא מוצאים מקום מגורים בירושלים או לא יכולים לעמוד במחירי הדיור - ראש העיר בוחר לתת פרס לעבריינים שהשתלטו על שטחים ובנו באופן בלתי חוקי דירות במזרח העיר. קידום התכנית היא טעות חמורה וסכנה לעיר ירושלים".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "ההצבעה התבצעה על פי חוק".