אאא

גורמים באגף כוח אדם בצה"ל מתנערים ממכתב החיילים החרדים המשרתים מיחידת 8200, שהצהירו כי הם מוכנים להחליף את החיילים הסרבנים. 

גורמים באכ"א אמרו כי הם לא מכירים בשירות המשמעותי עליו מדברים החיילים החרדים, ומספרים כי צה"ל היה רוצה לסגור את הפרויקט המדובר - אליו מתגייסים החרדים - אותו הם מגדירים "זולל כספים". לדבריהם, "המכתב נועד בשביל שישמעו עליהם עוד קצת, וכי הם לא באמת יכולים להחליף את הסרבנים".

במכתב שכותרתו "הסירוב לסירוב" ששלחו החיילים החרדים, נכתב: "אנו חרדים בוגרי תכנית "בינה בירוק" ששירתו ביחידה 8200, מבקשים להביע זעזוע ושאט נפש ממכתבם של חברינו ליחידה אשר בחרו לערב שיקולים פוליטיים והצהירו על סרבנותם לשרת שירות מילואים ביחידה.

"איננו יכולים להישאר אדישים אל מול האשמות חסרות השחר על היעדר כללי אתיקה ומוסר בעבודת הקודש של המודיעין ביחידה", כתבו. "במהלך שירותנו נחשפנו למקרים רבים בהם יכולות היחידה ואיסוף המודיעין הביאו להצלת חיי אדם ושמירה על ביטחונה של מדינת ישראל וכלל אזרחיה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אנו מצהירים בזאת כי אנו מוכנים להחליף את אותם 43 סרבנים ולהתייצב בהתנדבות מלאה לימי מילואים כפי שיידרש על ידי היחידה", חתמו החיילים. 

בתגובה לדברים, אמר אחד החיילים החרדים לכיכר השבת: "באכ"א מכירים טוב מאוד את הפרויקט. היוזמה הזו היא יוזמה פרטית ומאחוריה לא עומד פרויקט שח"ר (שילוב חרדים), צר לי לשמוע שזה מה שיש להם לומר. כולם מדברים על מהפכה בגיוס חרדים לצה"ל וכשיש אלפי חרדים בצבא הם מתלוננים? כנראה שבאכ"א מעדיפים משרתים סרבנים מאשר חיילים חרדים". 

על המכתב עצמו, אמר החייל: "אנחנו קבוצה של חרדים ששירתו ביחידה ונדהמנו לגלות שישנם חיילים ביחידה המסרבים לשרת ונוגדים את המוסר. צר לנו שישנה קבוצה קטנה כזו ביחידה גדולה, ומשחירה את פני כולם. באנו להבהיר שלא כולם כך וכולם עושים עבודת קודש ומתעסקים בהצלת חיי אדם".