אאא

הרכבת הקלה בירושלים חזרה חלקית לתפקוד: תושביה של העיר ירושלים שמעו במשך שנים הבטחות שהרכבת הקלה שווה את המחיר הגדול שלה וההשקעה הרבה, אחת הסיבות - נאמר להם - הייתה בכך שהרכבת הקלה היא כלי התחבורה היחיד שיכול לפעול בזמן של סופת שלגים ובתנאי מזג אוויר קשים.

אך בשעת מבחן אנשי הרכבת הקלה נכשלו ובגדול. כבר בסוף השבוע, עם פרוץ הסופה, הרכבת הקלה הפסיקה את השירות לתושבי העיר, שבתחבורה פרטית בוודאי לא יכלו לנוע, מחשש להחלקה.

בעת ירידת השלג הקל, בשנה שעברה, הרכבת הקלה שלחו לכלי התקשורת תמונות של הרכבת תחת הכותרת: "גם בשלג! הרכבת הקלה פועלת", אך הפעם, לא עבר הרבה זמן ומנועי הרכבת דממו ותושבי העיר נשארו מבוצרים בבתים ומאוכזבים.

משה, תושב ירושלים שהמתין זמן רב לרכבת הקלה שבוששה מלבוא, סיפר ל"כיכר השבת": "שמחנו שסוף סוף מדינת ישראל היא מדינה מתוקנת ותהיה לנו תחבורה בירושלים גם בזמן שיורד שלג, אבל טעינו ובגדול. יותר נכון הטעו אותנו. הרכבת פתאום הפסקה לפעול. בשום מקום באירופה זה לא היה קורה, רק כאן, אין ספק שהרכבת הקלה בירושלים נכשלה ובגדול".

יצויין כי היום, יומיים לאחר תום סערת השלגים, הרכבת החלה לחזור לתפקד חלקית, בקטע שבין תחנות הגבעה הצרפתית והתחנה המרכזית, אך טרם ברור מתי תושבי ירושלים יוכלו להשתמש בשירותיה כבימים רגילים.

מהנהלת 'סיטיפס' המפעילה את הרכבת הקלה נמסר בתגובה ל"כיכר השבת": "הרכבת הקלה חזרה לפעילות בקטע שבין תחנת הגבעה הצרפתית לתחנה המרכזית, ונעשים המאמצים להשיב את הרכבת הקלה לפעילות מלאה תוך שמירה על בטיחות הנוסעים.

"מאז תחילת סופת השלגים ביום חמישי המשיכה הרכבת הקלה לפעול עד השעה 22:00, והייתה כלי התחבורה הציבורי היחיד שפעל בעיר, וזאת על אף הקשיים הרבים ולאור העובדה שרכבים רבים נתקעו על הפסים וגרמו להצטברות של שלג דבר שלא איפשר תנועה סדירה של הרכבות, המערכת הקיימת של הרכבת שהוזמנה ע"י המדינה, מותאמת למזג האוויר הישראלי ולא לסופה חריגה ונדירה כמו זו שפקדה את ירושלים בסופ"ש האחרון.

"לאור זאת החליטה הנהלת הרכבת הקלה שלא להתפשר על בטיחות הנוסעים ולא להפעיל את הרכבת הקלה עד להבטחת בטיחות הנוסעים במלואה".