אאא

וול סטריט עברה היום (ד´) לירידות, לאחר פרסום נתון מאכזב אודות מדד מנהלי הרכש (ISM) במגזר השירותים. מוקדם יותר המסחר נפתח ביציבות, זאת לאחר סגירת המסחר בירידות שערים אמש. מדד ה-S&P500 איבד אתמול 0.3% מערכו, זאת לאחר שהשבוע הגיע לרמתו הגבוהה ביותר מזה 3 שנים. ברקע, מתנהל המסחר באירופה בירידות שערים. המסחר ימשיך להיות מושפע גם מזרם הדיווחים הכספיים של החברות. לפני פתיחת המסחר, פורסמו נתוני התעסוקה בסקטור הפרטי ועוד יפורסם במהלך המסחר מדד מנהלי הרכש ומלאי עתודות הנפט בארה"ב. הסחורות מוסיפות להיחלש גם היום: מחירי הנפט יורדים ב-0.19% ל-110.8 דולר לחבית. זהב מאבד 0.7% מערכו ונסחר סביב 1,541 דולר לאונקייה.

תומאס ווילסון, מנכ"ל תאגיד הביטוח האמריקני אלסטייט, התייחס בכנס מילקן המתקיים בלוס אנג´לס למצבה של כלכלת ארה"ב, ואמר כי "אני לא חושב שנחזור למצב שבו היינו בשנת 2007 במיוחד בכל הנוגע לשוק העבודה ועדיין הכלכלה נראית לי יציבה. כמובן שיש דברים שאנחנו מוטרדים לגביהם, אבל אנחנו מרגישים טוב באשר לכלכלה".

אנדי סטרן, לשעבר ראש איגוד עובדי השירותים הבינלאומי, התייחס בכנס מילקן למשבר הכלכלי האחרון בארה"ב כמהפכה: "המהפכה החקלאית ארכה 3,000 שנה. המהפכה התעשייתית 300 שנה וכעת אנחנו עדים למהפכה השלישית. קשה לנו להתנבא באשר אליה, חשבנו שסין תתפוס את מקומה של ארצות-הברית כמעצמה כלכלית ב-2032, אחר כך הערכנו שזה יקרה ב-2026 ועכשיו מדברים על 2012". סטרן הוסיף כי "השיטות הכלכליות שעבדו עד כה כבר לא מתאימות למאה ה-21".

בזירת המאקרו בארה"ב, בשעה 15:15 (שעון ישראל) פורסם מדד ה-ADP, המצביע על מספר המשרות שהתווספו למגזר הפרטי בארה"ב. המדד עלה באפריל ב-179 אלף לעומת צפי כי תרשם עלייה של 200 אלף. הגידול במספר המשרות שנרשם באפריל היה קטן יותר מהגידול שנרשם במארס, אז הצטרפו למגזר הפרטי 207 אלף משרות חדשות (הנתון עודכן כלפי מעלה מ-201 אלף).

כן כמו, בשעה 17:00 (שעון ישראל) פורסם מדד מנהלי הרכש (ISM) במגזר השירותים, שירד לרמה של 52.8 לעומת צפי ל-57.9 נקודות, ובהשוואה ל-57.3 נקודות בחודש שעבר. בשעה 17:30 יפורסם מדד מלאי הנפט, שצפוי לרדת באופן חד ל-1.6 מיליון חביות מ-6.2 מיליון חביות בחודש שעבר.

אמיר כהנוביץ, כלכלן המאקרו של כלל פיננסים, מציין כי "הסקר של ADP קצת זייף לאחרונה, אך הוא עדיין זוכה לאמון המשקיעים. הערכות הן כי בחודש אפריל נוספו 898 אלף משרות בקצב שנתי. הנתון הרשמי יגיע בעוד יומיים ועד אז ה- ADP יכתיב את המגמה. יש לזכור שעדיין מדובר בקצב איטי ביחס למחסור המשרות".

נייס ונובה בדוחות חיוביים; די מדיקל בניסוי מוצלח

נייס מרכזת עניין על רקע פרסום דוחותיה לרבעון הראשון של 2011. החברה מדווחת על הכנסות של 187 מיליון דולר, עלייה של 15% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בוול סטריט ציפו להכנסות של 181.49 מיליון דולר. בשורה התחתונה מציגה נייס עלייה של 25% ברווח הנקי ל-30 מיליון דולר או 47 סנט למניה, לעומת רווח של 24 מיליון דולר או 38 סנט למניה ברבעון המקביל. נציין כי אנליסטים בוול סטריט ציפו לרווח של 45 סנט למניה.

נובה דיווחה הבוקר על הכנסות בסך 28.2 מיליון דולר ברבעון הראשון, עליה של 76% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2010. בשורה התחתונה רשמה החברה שיא ברווח הנקי שהגיע לרמה של 8.1 מליון דולר. החברה דיווחה גם על שיא בהיקף ובצבר ההזמנות.

טבע מוסיפה לרכז היום עניין לאחר שהודיעה על עסקת הענק לרכישת חברת התרופות Cephalon האמריקנית במזומן תמורת 81.50 דולר למניה, לפי שווי חברה של 6.8 מיליארד דולר. כמו כן, נציין את הדיווח בעיתון היפני "ניקיי" לפיו תשלם טבע 40 מיליארד ין עבור רכישת Taiyo, החברה הנחשבת לשלישית בגודלה ביפן ונסחרת בבורסה בטוקיו - נציין כי טרם דווח על עסקה צפויה לבורסה בת"א או בניו יורק.

למרות שרוב האנליסטים שמסקרים את טבע הביעו שביעות רצון מהמהלך, האנליסט ד"ר רוני גל מ-Bernstein Research מעריך כי טבע שילמה מחיר יקר, העולה ב-11 דולר למניה על המחיר הנדרש: "המחיר ההוגן למניית ספלון הוא כ-70.5 דולר, כלומר שווי עסקה של כ-5.9 מיליארד דולר לחברה", אמר אתמול גל, והוסיף כי "אחת הבעיות הגדולות של טבע היא התלות הכבדה שלה בקופקסון".

מנייתה של מפעילת הקזינו Las Vegas Sands , בבעלותו של שלדון אדלסון, צונחת כמעט 9% במסחר המקדים בוול סטריט לאחר שדיווחה על תוצאותיה הכספיות. החברה דיווחה על רווח נקי של 36 סנט למניה, מתחת לתחזיות האנליסטים בוול סטריט שציפו לרווח נקי של 43 סנט למניה.

אפלייד מטריאל סיכמה על רכישתה של יצרנית השבבים ואריאן , תמורת 63 דולר למניה, במחיר כולל של 4.9 מיליארד דולר.

פאנדטק דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה, תוך שהיא מציגה הכנסות של 37.2 מיליון דולר, עלייה של 11% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה מציגה החברה רווח נקי של 3.6 מיליון דולר או 0.23 דולר למניה, זאת בהשוואה לרווח נקי של 2.5 מיליון דולר או 0.16 דולר למניה.

דלק US הכריזה על חלוקת דיבידנד רבעוני למשקיעיה, בסך 0.0375 דולר למניה, שישולם ב-21 ליוני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצרניות הרכב טויוטה והונדה , הציגו עלייה במכירותיהן בארה"ב בחודש אפריל חרף הפגיעה שספגו מרעידת האדמה ביפן ב-11 במארס. טויוטה מדווחת על עלייה של 1.3% בהכנסות, בעוד הונדה מדווחת על גידול של 9.8% בכנסותיה. גם ניסאן מציגה עלייה של 12% במכירותיה, ויונדאי מבצעת זינוק של 40% בהכנסות.

חברת לייבפרסון מושכת את תשומת לב המשקיעים גם היום, לאחר שצנחה אמש ב-14.5% במסחר בוול סטריט, עם פרסום תוצאותיה הפיננסיות לרבעון הראשון של 2011. ההכנסות לרבעון הראשון עמדו על 30.4 מיליון דולר, גידול של 20% לעומת הרבעון הראשון של 2010, וגידול עוקב של 1% לעומת הרבעון הרביעי של 2010. הכנסות מפעילות עסקית לרבעון הראשון עמדו על 26.7 מיליון דולר, גידול של 22% בהשוואה לרבעון הראשון של 2010 וגידול של 2% בהשוואה לרבעון הרביעי של 2010.

"שוויה של אפל יגיע לטריליון דולר ומנייתה תזנק ל-1,000 דולר", כך מעריך האנליסט ג´יימס אלטושר מבית ההשקעות פורמולה קפיטל. אלטושר חושב שמניית אפל תנסוק בשיעור כה חד על רקע שיעורי הצמיחה החריגים שמצליחה חברה כה גדולה להציג באופן רציף, תוך שמותגיה מובילים מספר שווקים טכנולוגיים מובילים ברחבי העולם, בהם שוק הטלפונים החכמים אותו היא מובילה בעזרת האייפון, שוק מחשבי הלוח או הטאבלטים אותו היא מובילה בעזרת האייפד.

די מדיקל הודיעה היום כי חברת הבת שלה, Spring-Set Health Solutions, השלימה ניסוי שימושיות ובטיחות בסט האינפוזיה האוניברסלי ספרינג, המיועד להולכת תרופות באופן תת-עורי ואינסולין ממשאבה חיצונית.

[לארביטראז][לטבלת ישראליות בעולם]