אאא

הבחירות לרבנות ירושלים: ועדת הבחירות לרבנות ירושלים התכנסה אמש (שני) וקיבלה את החלטותיה פה אחד ללא מתנגדים, "בכך הסירה הועדה "פקק" של שנים שעמד בפני קידום התהליך" טוענים גורמים בוועדה. בראש הישיבה עמד יו"ר ועדת הבחירות לרבנות ירושלים, הדיין הרב מאיר כהן שלו, איש הציונות הדתית.

בירושלים קיימים כיום למעלה מ-1,700 בתי כנסיות ומתוכם כ-150 בתי כנסת שהיו מעוניינים לקחת חלק בהליך הבחירות לרבנות העיר. אמש, נבחרו 12 בתי הכנסיות שישתתפו בתהליך. בירושלים אמורים לכהן רב אחד אשכנזי ורב אחד ספרדי ועל נציגי בתי הכנסת לשקף חלוקה בה מחצית מחברי הוועדה ממוצא ספרדי ומחציתה ממוצא אשכנזי.

12 בתי הכנסת שנבחרו הם: גור, בעלזא, חוט של חסד, נר יוסף, ניצנים, רמב"ן, שערי תבונה, הר נוף, בית יצחק, נעם שיח, בית שלמה, משכן גבריאל.

סגן שר הדתות אלי בן דהן אמר כי: "אני שמח לבשר לתושבי ירושלים שהמהלך שיחזיר לירושלים את רבניה עשה היום צעד משמעותי שקצהו נראה באופק הקרוב ואני רוצה להודות לראש העיר בירושלים על שיתוף הפעולה ולחברי ועדת הבחירות על עבודתם המסורה שהביאה לנקודת זמן זו.

"אחת המטרות הנכבדות שהוצבו בפניי בעת כניסתי לתפקיד הייתה איוש המשרות הרבניות בארץ בכלל ובירושלים בפרט. אני תקווה שהאווירה החיובית של עבודת הועדה שקיבלה את החלטותיה פה אחד, תלווה את התהליך כולו והרבנים שייבחרו יזכו להגדיל תורה ולהאדירה, ויגבירו את כבוד התורה והרבנות".

ראש העיר ירושלים ברקת אמר בתום הפגישה כי "אני מברך על החלטת הוועדה לקדם את בחירת רבני העיר ירושלים וזאת בהתאם למחויבות העמוקה שלי לנושא. אני מאמין כי הדבר הנכון לירושלים הוא שיכהן בה רב ראשי ציוני שידע לייצג בצורה הטובה ביותר את כלל הציבור הציוני, וזאת לצד רב חרדי שייצג את המגזר החרדי בעיר."