אאא

המאבק שמנהלים אנשי ארגון 'אתרא קדישא' על השליטה בקרקעות בבית שמש, התדרדר אמש (ד') לשפל חסר תקדים: כנופיה של שמונה אנשים, שהזדהו כאנשי ארגון 'אתרא קדישא', הגיעו בשעות הערב המאוחרות לביתו של מוכר הקרקע ר' אריה גולובנציץ בשכונת בית וגן בירושלים, היכו אותו מכות נמרצות והבטיחו כי זהו רק "ביקור ראשון בסדרה".

ל'כיכר השבת' נודע, כי האנשים הגיעו לבית לאחר שהציגו את עצמם כקבוצה האוספת כסף לצורך הכנסת כלה. לאחר שנכנסו לבית, השכיבו את גולובנציץ על הרצפה, והיכו אותו מכות נמרצות באמצעות חפץ כהה. בתו ורעייתו, שהיו בבית בזמן המעשה הצליחו לתעד חלק מהתוקפים, ומסרו עדות מפורטת לחוקרי המשטרה שהגיעו למקום, זמן קצר לאחר שהתוקפים נמלטו.

שיא של אלימות

השיא האלים מגיע לאחר שורה ארוכה של פעילות אלימה המופעלת על ידי אנשי ארגון 'אתרא קדישא' המנהלים מאבק נגד בניית הדירות במתחם 'גבעת ירושלים' בבית שמש. השבוע, עלה הנושא לכותרות לאחר שראב"ד 'העדה החרדית' – הגר"מ שטרנבוך הוציא פסק הלכה לפיו חייבים לבנות במקום, בשל הנזק הכלכלי הגדול שנגרם לרוכשים, מה שהעלה את מפלס המתח בין אנשי ארגון אתרא קדישא לראב"ד – לשיא חדש.

אל ביתו של גולובנציץ הגיעו התוקפים, מאחר וחטאו היחיד הינו בכך שמכר את הקרקעות לאנשי 'העדה החרדית' ששיווקו אותם לאנשים מתוך 'העדה החרדית'.

 (צילום: כיכר השבת)
גלובנציץ שניות לפני שהוכה באלימות (צילום בלעדי: כיכר השבת)
הגדלה

גורמים ב'עדה החרדית' ציינו הלילה בשיחה עם 'כיכר השבת', כי אין זו הפעם הראשונה בה משתמשים אנשי 'אתרא קדישא' באלימות וכי בחודשים האחרונים ביקרו אנשי הארגון אצל כל הגורמים שניסו לקדם את הבניה לטובת הרוכשים.

גולובנציץ פונה לבית החולים כשהוא סובל מחשש לשברים בגולגולת שנגרמו עקב השימוש במכשיר קהה, והוא עובר בדיקות לאבחון מצבו.

המשטרה תתערב

חברי מועצת עיריית ירושלים שעודכנו על המעשה הנפשע נכנסו לעובי הקורה ופנו למשטרת ירושלים בבקשה שתיכנס לתמונה ותעשה סדר בארגון שאנשיו מתנהלים כאנשי עולם תחתון לכל דבר ועניין.

"לא ייתכן שיהודי המוכר כבעל חסד, יוכה בביתו עד זוב דם, אך ורק בשל פעילותו לטובת הציבור", אמר ל'כיכר השבת' אחד הנציגים. "הגיע הזמן לשים למשטר הטרור הזה סוף. לא ייתכן שמדינה מתוקנת יפרצו לאנשים לבתים, ויכו אותם על לא עוול בכפם".

יצוין, כי עד היום נמנעה המשטרה מלעסוק בנושא בשל החשש שלהם להתערב בנעשה בתככי שכונת מאה שערים. כעת, כשהטרור והאלימות גלשו מגבולות השכונה, צפויה המשטרה להיכנס לעובי הקורה, ולעשות סוף למקרי האלימות.