אאא

גם אני עם דוד הנחלוואי: יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי מצטרף בצהריים (חמישי) לטרנד הלוהט ויוצא בהצהרה פומבית המביעה תמיכה חד משמעית בחייל שתקף את מפקדו באלימות והושלך לכלא, אך ברשת נטען כי נכלא בערבות שדרך נשק לעבר ערבים בחברון.

ח"כ ישי שינה את תמונת הפרופיל שלו לתמונה בה נכתב: "גם אני עם חייל הנחל!!!"

ישי כתב: "כשחייל שנשלח לשרת בשם ארצו ולמען עמו מרגיש כי הוא מאוים, נמצא בסכנה, יש לו את החובה לעשות כל שניתן ע"מ להסיר את אותו איום".

 (צילום: פלאש 90)
עמוד הפייסבוק של ח"כ אלי ישי (צילום: פייסבוק)
הגדלה

"הסיטואציה בה נמצאים חיילנו בשטחים איננה פשוטה. הם נתקלים במצבים בלתי אפשריים שאף תרחיש או הכנה צבאית יוכלו לתת מענה תמידי מוחלט, אך דבר אחד ברור: מי שמרגיש סכנה - יש לו החובה והזכות לפעול להסיר האיום..".

בצבא מצטערים על כך שלא הבהירו כבר שלשום את הסיבה האמיתית להדחת החייל מתפקיד לחימה - השלכת אבן על מפקד המחלקה שלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרמטכ"ל התייחס היום לראשונה לפרשת "דוד הנחלאווי" ואמר כי "חשוב שנזכור ונאמר לפקודינו באופן חד וברור שהפייסבוק אינו כלי פיקודי. הוא כאן וזה עובדה, אבל הוא אינו מחליף או אפילו מקביל לשיח מפקדים עם חייליהם".

"אנחנו נתחקר את האירוע שהתרחש בחברון ואת התהליך שאליו הוא הוביל. נבחן את דרך הטיפול בו ונפיק את הלקחים הנדרשים", אמר גנץ בהערכת המצב השבועית המבצעית במטכ"ל.

הרמטכ"ל הוסיף ואמר כי "נדע לטפל באירוע הזה כאירוע פיקודי לכל דבר, המעלה סוגיות של אתיקה וצבא, שבהן יש לעסוק בכל הרמות וכך נעשה".