אאא

עו"ד דוד גלס, מי שהיה אחד האנשים היותר קרובים למרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, נפטר במהלך השבת בבית החולים לאחר הסתבכות רפואית בכיס המרה.

דקות לאחר ההודעה על פטירת עו"ד גלס הוציא יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי, אחד האנשים הקרובים לגלס, הודעת אבל בה כתב: "ברוך דיין האמת. בצער רב וביגון קיבלתי את ההודעה על פטירתו של חברי היקר עו"ד דוד גלס ז"ל".

"מי שהיה מקורבו ואיש אמונו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל במתן עצה וכאיש שיחה נבון וחכם", ציין ישי, "עזר תמיד לתנועת ש"ס מראשית דרכה בחפץ לב. האמת, היושר והצדק היו נר לרגליו".

"תנועת ש"ס אבלה וכואבת את לכתו של האיש שאהב שלום ורדף שלום. יהי זכרו ברוך", כתב ישי בהודעתו.

הבוקר (ראשון) גם יו"ר ש"ס אריה דרעי הוציא הודעת אבל בה נכתב: "תנועת ש"ס מבכה את לכתו של עו"ד דוד גלס מבאי ביתו של מרן ושולחת תנחומים למשפחתו ומכריו".

"דוד גלס עמד לצידה של תנועת ש"ס ושל רשת החינוך במשך שנים רבות, זכויות לימוד התורה של עשרות אלפי תלמידי רשת החינוך יעמדו לו", הוסיף דרעי בהודעת האבל.

בש"ס יש מי שמסבירים כי גלס היה נחשב מקורב לדרעי אך הוא זה שעמד מאחורי המהפך שהכתיר את אלי ישי ליו"ר ש"ס במקומו של דרעי. לטענתם, גלס היה זה ששכנע את מרן הגר"ע יוסף זצ"ל למנות את ישי במקומו של דרעי, ובמחנה דרעי זוכרים לו את מינוי ישי עד עצם היום הזה.

יצוין כי גם לפני כשנה וחצי כאשר מרן הגר"ע יוסף החזיר את דרעי לראשות ש"ס, ח"כ אלי ישי עשה שימוש בגלס בכדי לנסות ולשכנע את הרב להשאיר את "השלישייה", אך לבסוף הגר"ע הכריע ודרעי מונה ליו"ר התנועה.