אאא

עד כמה חשוב לראשי ש"ס לימוד בניהם במוסדות האשכנזיים? את זה כנראה מבין כעת היטב חבר הכנסת הרב חיים אמסלם, בעקבות גל התגובות החריפות לראיון שערך עימו העיתונאי אבישי בן חיים, ושחלקים נבחרים ממנו התפרסמו הבוקר ב´מעריב´.

בתחילה היו אלו אמנם תגובות לא רשמיות מאנשים בשוליים, אלא שהיום התייצב בראש המגנים את אמירותיו של חבר הכנסת אמסלם, לא פחות מיו"ר ש"ס בעצמו, שר הפנים אלי ישי, המצטט בעניין את תגובתו של הגר"ע יוסף, לאחר שהיה מסתבר, מי שדאג לגנב לאוזניו את השמועה, בדבר התבטאויותיו של הרב אמסלם.

"מרן מקפיד על חבר-הכנסת אמסלם", אמר היום בצהרים יו"ר ש"ס השר אלי ישי. "זה ציער מאוד את הרב אם יש לו מה לומר הוא יודע איפה לעשות זה ולא צריך לרוץ לעיתונות...".

יחד עם זה ראוי לציין, כי בניגוד לתגובות מהבוקר, בהן נקרא אמסלם להתפטר, לא נשמעה דרישה שכזו מפיו של השר ישי, מה שאומר, שגם אם גינוי יש, היא לא תגיע עד לכדי משבר מלא, ותיגמר כנראה באיזו שהיא דרישה להתנצלות, או הבהרת דברים שהוצאו מהקשרם בביטאון התנועה הקדושה.

איך זה ישפיע על מאמציו של הרב אמסלם להתמנות לרבה של אשדוד? איכא דאמרי כי כעת הוא "יכול לשכוח מכך", ואית דגרסי, כי דווקא כעת גברו סיכוייו, שהרי בש"ס יעשו הכל על מנת להתפטר ממנו בכנסת.