פרישה? לא עכשיו. ישי ונתניהו (צ': פלאש 90)
אאא

דבוקים לכסא: מי שחשב שש"ס תפרוש מהממשלה - והיה וראש-הממשלה נתניהו יכריז על המשך ההקפאה, התבדה.

יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי רמז בראיון לרדיו "קול חי" כי גם אם תוארך ההקפאה ביהודה ושומרון ש"ס תישאר בממשלה.

"יש רגע שבו אנחנו אומרים: אנחנו בקואליציה, אבל יש חששות מי יהיה במקומנו. זאת אומרת - מי יכנס במקומנו, בקואליציה, והמצב יהיה פי עשר יותר גרוע. גם הקיצוץ וגם ההקפאה תימשך ואולי גם תורחב על ירושלים".

 

לשאלת המראיין נועם זיגמן מה תעשה ש"ס במידה ונתניהו יקבל החלטה להאריך את ההקפאה, או שבפועל ההקפאה תימשך כמו שקורה כיום בירושלים, למרות התנגדותם הנחרצת - ענה השר אלי ישי: "תראה, מה שתלוי בי אני עושה ויעשה על ההקפאה בירושלים".

עוד אמר ישי: "לגביי ההחלטה באופן כללי - על כל יהודה ושומרון והגושים במיוחד הוא (נתניהו) יכול לקבל את ההחלטה כמו שאתה אומר. גם זה ציור שעלול לקרות ולא רק פה, בהרבה דברים אחרים.

"אנחנו נמצאים במאבק עכשיו על תקציב, נמצאים במאבק על קצבאות, נמצאים במאבק על דברים נוספים אחרים מאוד מהותיים וגם על הקפאה. אבל תמיד יש רגע שבו יש חששות מי יהיה במקומנו בקואליציה, זאת אומרת מי יכנס במקומנו בקואליציה.

"המצב יהיה פי עשר יותר גרוע. גם הקיצוץ וגם ההקפאה תימשך - ואולי גם תורחב על ירושלים. אנחנו אף-פעם לא יושבים בקואליציה כי אנחנו נהנים. צריך לבחור תמיד בין הגרוע לבין הגרוע פחות.

"אם תעלה שאלה כזאת על הפרק במכלול של בעיות - נביא את ההכרעה למועצת חכמי התורה. היא מחליטה. אבל כרגע אנחנו נמצאים בדיונים מהותיים גם על התקציב וגם בדברים אחרים. מנסים להשיג הישגים בלי איומים".