אאא

(מראיין: טל שבתאי)

הסליחות של אלי ישי: "בהיבט הציבורי, זכינו לעשות הרבה אבל זה לא מספיק. חבר-כנסת אפשר להחליף, אבל את הציבור לא. עשינו הרבה, עשינו הישגים יפים - בשיכון, דתות, מקוואות, בתי כנסת, עולם התורה, קצבאות ילדים - אבל תמיד אפשר לעשות יותר".

על המילים הללו חתום שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי שהעניק ראיון מיוחד ערב השנה החדשה במעמד הסליחות שנערך בישיבת "אור החיים".

על עמנואל: "צריך למחות כנגד אפליה, אבל יש דברים שאפשר למצוא להם פתרון בדיוק כמו שקרה שם. הקמנו בית-ספר, ש"ס החזירה עטרה ליושנה, אבל יש חלק מההורים שמעדיפים דווקא ללמוד אצל חסידות סלונים.

"תפקידנו להקים מוסדות, אבל במקביל גם למחות על האפליה".

האם ש"ס לא עשתה די במיגור האפליה? ישי טוען שלא. "בעמנואל, חשבנו שאפשר להתמודד עם הבעיה בשקט וללא חילול השם. התקשורת הישראלית רצתה שנוציא את השד העדתי, אבל לא נתנו להם את התענוג הזה".

וכאן, ישי מפתיע: "צריך שאף אחת לא תלמד בבתי הספר של האשכנזים. שלא יקבלו אף ספרדיה. יש לחינוך האשכנזי הרבה מה ללמוד מהחינוך שלנו, הספרדי".

על פרשת ילדי העובדים הזרים: "יש בי מנגון פנימי שמחסן אותי מול כל המלעיזים והצבועים. השרים וחברי הכנסת יודעים שהעובדים הזרים משתמשים במדינה. יש 20,000 ילדים! אם אתה נותן אזרחות לילד, זה גם להורים ולמשפחה. בקצב הזה, נאבד את הרוב היהודי במדינת ישראל".