אאא

הקריאות להתפטרותו של שר הפנים, אלי ישי, הולכות וגוברות, ועל רקע הסערה ישי מוציא את השד העדתי מהבקבוק וטוען: "מה שקורה פה הוא לינץ´ נגדי". למה? "כי אני מזרחי, ימני וחרדי". 

ישי העניק אתמול ראיון נטול כפפות לעיתון "הארץ". "כולם יודעים בדיוק מה עשיתי, אבל העובדות לא משנות", הוא אומר בראיון.

"אני לא מכיר שר שנאבק על תחום מסוים כמו שנאבקתי על תחום הכיבוי. אבל אחרי שאני נאבק באוצר, משיג סכום שאף שר לא השיג לפני, ואני יודע שזה לא מספיק - ממשיכים לתקוף אותי".

"גם דברים שנראה לכם שהעסיקו אותי ולא קשורים למשרד הפנים, לא העסיקו אותי ליותר מדיון אחד או שניים", הוסיף שר הפנים. "אי אפשר להשוות את זה למה שעשיתי למען שירותי הכיבוי. הודעתי לראש הממשלה שלא אוכל לתמוך בממשלה בפעולות מסוימות אם לא תאושר תוספת".

לשאלה מהן הסיבות להתקפות נגדו, ענה ישי: "מישהו כתב היום במאמר באתר אינטרנט שהתשובה אולי נמצאת בשילוב של שר שהוא ספרדי-מזרחי, וגם ימני וחרדי. זה שילוב שכולם יאהבו לתקוף, לא משנה אם זה צודק או לא. אם זה לא היה אלי ישי, שר שהיה פועל ככה היה יוצא כוכב, היו משבחים אותו שהתריע בזמן.

"אני לא נוהג לדבר ככה, אבל זה מביע תחושות של ציבור גדול מאוד. כואבת לי ההסתה, כואב לי הניסיון להחדיר שנאה, אבל יותר מכל כואב לי אישית ההרוגים והפצועים. מצדי יכולים הם לכתוב עלי מה שרוצים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

וישי זוכה בעניין הזה לגיבוי מחברו לסיעה, השר לשרותי דת, יעקב מרגי. מרגי אמר: "מה שקורה היום בתקשורת זה לינץ´ לאלי ישי, וזה לא מקרי. להזכירך, אלי ישי הוא חרדי, הוא ספרדי, הוא דתי והוא ימני. אם זה היה שר אחר - היו בודקים ומנתחים ומוצאים שהוא פעל נכון. לא לחינם אלי ישי היה הראשון שקרא לוועדת חקירה. אתה יודע למה? זה בגלל שהוא לא נותן אמון בשיח הציבורי שמונהג על ידי אנשים שהם אנטי-דתיים, אנטי-ימניים, ואני לא אטעה אם אומר שהם לוקים גם בקטע העדתי.

אטיאס: "עושים לישי עוול"

מצעד הסנוגרים הולך וגדל. אמש, היה זה שר השיכון והבינוי, אריאל אטיאס. "לדעתי עושים לשר הפנים אלי ישי עוול. האש התפשטה במהירות אדירה ושום מערך כבאות לא היה מצליח להתגבר על זה" - אמר אטיאס ל"גלי צה"ל" בהתייחסו למתקפה נגד שר הפנים, אלי ישי, בעקבות הטרגדיה בצפון.

אטיאס הוסיף: "מדובר בשר שהעביר מסמכים מפה ועד אמריקה כדי למצוא פתרונות למצב שירותי הכבאות. יש מי שביקש ויש מי שאמר לא - לפחות ראוי שיעלה בליבכם ספק באשר לאשמים במצב.

"אני מסכים שכרגע לא צריך לחפש אשמים בעודנו קוברים את מתנו. מצאו איזו דרך כדי לעשות עליו סיבוב על דברים אחרים שכועסים עליו".