אאא

שומר שבת ויהי מה: בעוד יומיים יעשו את דרכם אלפי אוהדים של מכבי תל אביב למשחק האליפות "פיינל פור" שייערך במילאנו העיר השנייה בגודלה באיטליה, בעיצומה של השבת. בעקבות כך אלו השומרים שבת לא יוכלו להשתתף במשחק, כך גם אלי סהר, עיתונאי ופרשן ספורט ישראלי.

בסטטוס שפרסם לעוקביו ברשת החברתית פייסבוק כתב סהר "בעקבות הפרומו בערוץ הספורט לפיינל פור שאלו אותי כמה מחבריי האם אני נוסע למילאנו ואיך אשדר מחצי הגמר כאשר מעולם לא שידרתי עקב השבת?".

סהר החובש כיפה לראשו השיב לשואלים כי לנוכח העובדה שהמשחק ייערך בשבת ולפי פסיקה הלכתית, הוא לא יוכל לאחוז מיקרופון בשבת "ובכן הרב לאו השיב לי בזמנו שלמרות שבחו״ל עדיין לא נכנסה השבת אסור לי לפרשן גם עקב מראית עין ויש עניין נוסף של השתתפות בשידור שבחלקו מעורב חילול שבת".

"אז בהלכה אין שינוי ואין קיזוז אז ניפגש במשדר המקדים בארבע וחצי. יותר מששמרו ישראל על השבת שמרה השבת (לפעמים אישית ולפעמים גם איזורית 1-3-1) על עם ישראל". קבע סהר נחרצות.

לפי הערכות, למשחק צפויים להגיע מעל 5,000 ישראלים צהובים, לאור זאת ישנו ביקוש רב לטיסות מוקדמות - כבר היום. התיירות באזור המשחק צפויה אף היא לצבור לעצמה רווחים משמעותיים.