אאא

סגן ראש עיריית ירושלים אלי שמחיוף הגיש הערב לראש העיר, ניר ברקת, שתי חוות דעת משפטיות, שמטרתן - לאפשר לו להישאר בתפקידו, לפחות בשלב הזה.

חוות דעת אחת גובשה על-ידי עו"ד פרופוסר רון שפירא מפורום הסגנים בשלטון המקומי. לפיה, אין להשעות סגן ראש עיר כאשר הוא בחזקתו חף מפשע. שפירא מדגיש: "ובפרט שהתפקיד אותו ממלא הסגן אינו קשור לנושא בו הוא מאושם ולכן אין טעם בלהשעותו".

בנוסף, הגיש שמחיוף חוות דעת נוספת של עורכת-הדין אירית באומהורן המייצגת את שמחיוף. במסמך שהוגש היא קובלת על-כך שלא ניתנה לשמחיוף הזכות לשימוע: "נמסר לנו כי אתמול ה- 19.1.2012 בשעה 18:00, בישיבת קואליציה, הודיע מר ניר ברקת כי בכוונתו להשעות את מר שמחיוף ביום ראשון הקרוב, ועל אמירתו זו יעידו רבים", כותבת באומהורן.

"למיטב הבנתנו אמר אתמול ראש העיר כי כבר קיבל החלטה וכי אין בכוונתו לשעות למכתבי זה ובו טיעונינו בכתב.

"בלשון המעטה אומר כי דרך קבלת החלטה זו על ידי ראש העיר הינה בלתי תקינה בעליל.  מוצע על ידינו, על מנת לתקן הרושם הנוצר, ועל מנת להחזיר הטיפול בנושא זה למסלול הנכון, כי נוזמן לשימוע בעל פה וכמו במכתבי הקודם, אנו מוכנים להתייצב לאלתר."

יש לציין כי חוות-הדעת של פרופסור שפירא נכתבה בלי קשר לכתב האישום שהוגש כנגד הרב שמחיוף.

כזכור, ביום חמישי ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת החליט להורות על פיטוריו של שמחיוף, המשמש כסגנו.

נגד שמחיוף הוגש בחודש האחרון כתב אישום בחשד לקבלת שוחד בפרשת הולילנד.

עם הודעת הפרקליטות על הגשת כתב האישום נגד שמחיוף, ראש העיר הוציא הודעה ובה חוות דעת של היועץ המשפטי לעירייה שלפיה על שמחיוף להתפטר מתפקידו אך שמחיוף התמהמה וסרב להתפטר.

ההחלטה נפלה לאחר שראש העיר כינס את הקואליציה לדיון על השעייתו של שמחיוף.