אאא

יהודי ראשון הותקף השנה ברוסיה: שלמה רומנובסקי, אזרח בלארוס ותלמיד חרדי מישיבת "תורת חיים" ברוסיה, הותקף לפנות בוקר (רביעי) על ידי אלמונים כששב לישיבתו. כך מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

על פי הדיווח, שלושת התוקפים ניגשו לבחור מטרים ספורים מהכניסה לישיבה באזור רמנסקי, והחלו להכותו. השלושה שאינם דוברי רוסית, הכו אותו שוב ושוב ולא ביקשו ממנו דבר.

על פי מקור רפואי שצוטט בסוכנות הידיעות, תלמיד הישיבה סובל מפציעות בראשו, מה שמלמד כי התוקפים הכו אותו בחוזקה בראשו בעזרת אגרופנים.

כמה דקות לאחר שהשלושה עזבו את זירת האירוע התלמיד זחל לישיבה, וחבריו שראו אותו מתבוסס בדמו הזעיקו את כוחות ההצלה המקומיים ולאחר טיפול רפואי ראשוני הוא פונה לבית החולים במצב קשה.  

דרך התקיפה מלמדת אולי כי התוקפים לא רצו לשדוד את התלמיד אלא להכותו בגלל היותו יהודי. המשטרה שהגיעה לזירת האירוע ניסתה לתחקר את המותקף אך בשל מצבו הבריאותי לא ניתן היה לתשאל אותו.

הלילה דווח כי בני זוג בשנות ה-20 לחייהם המתגוררים בקרטיי בצרפת הותקפו בדירתם על ידי שלושה צעירים כבני 20 שדרשו מהם את כספם. בעדותה של האישה היא סיפרה כי השודדים טענו כי הם עושים זאת בגלל היותם יהודים להם "הרבה כסף".