אאא

'יהדות התורה' באלעד מתייצבת אחר מועמדות פרוש: בפגישה מרתונית שנערכה אמש (שני) בין עסקני חסידות ויז'ניץ לראשי סיעת 'שלומי אמונים' התקבלה ההחלטה כי החסידות תתמוך במועמדות ישראל פרוש לראשות העיר אלעד.

בפגישה שהתקיימה בבני ברק ישבו חברי צוות המשא ומתן של החסידות יהודה גלבר, יצחק זיידה ויעקב טסלר כשמצד 'שלומי אמונים' הגיעו מוישי פרוש ומאיר גל.

לאחר חתימת ההסכם עלו לירושלים נציגי הסיעות על מנת להחתים את ח"כ מאיר פרוש שהיה עסוק במו"מ מקביל בירושלים מול תנועת דגל התורה.

בכך מצטרפת ויז'ניץ ל'שלומי אמונים' ול'דגל התורה' כמו גם לקהילה הדתית לאומית והקהילה התימנית המציגים תמיכה בפרוש מול מועמד תנועת ש"ס צוריאל קריספל.

בעקבות ההסכם נפגשו הבוקר נציגי הסיעות (המאוחדת ושלומי אמונים) לישיבת עבודה ראשונה משותפת בלשכתו של מנכ"ל מוסדות ויז'ניץ בעיר חיים מאיר כץ בה השתתפו, ישראל פרוש, מוישי פרוש ועסקני הסיעה המאוחדת מרדכי סנדרוביץ וחיים מאיר רוזנפלד.

יצויין כי בחודשים האחרונים שרר מתח בין הסיעה המאוחדת (ויז'ניץ) לשלומי אמונים בסוגיית המועמדות לראשות העיר אלעד כשהחסידות ניהלה מו"מ במקביל גם עם גורמים בכירים תנועת ש"ס וזאת על מנת לבחון את האפשרות לתמוך במועמדה לראשות העיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורמים באלעד, מביעים ספק באשר להחלטה, האם היא תביא לכך שחסידי ויז'ניץ בעיר יצביעו בפועל עבור מועמדות פרוש, בעוד מרביתם צידדו בתמיכה במועמד תנועת ש"ס.

גורמים בסיעת שלומי אמונים מביעים הבוקר בשיחה עם "כיכר השבת" סיפוק מההסכם ומבטיחים כי ויז'ניץ תהיה שותפה מלאה בהנהגת העיר. "אנחנו שמחים שגם הסיעה המאוחדת הצטרפה לשאר הקהילות התומכות בפרוש ומעתה נתחיל לעבוד בשיתוף פעולה מלא", הם אומרים.

בשלומי אמונים מבטיחים להשאיר את כל המשקעים כנחלת העבר ולצאת עם החסידות לדרך חדשה.

גורמים בסיעה המאוחדת מצהירים אף הם הבוקר כי אכן הושג הסכם וכי החסידות קיבלה את התנאים שדרשה. "אנחנו שמחים שבסופו של דבר אחרי הכל אגודת ישראל צועדת מאוחדת בדרך לבחירות באלעד", הם אומרים.