אאא

משבר ב"דגל התורה" באלעד: מתברר כי איוש הרשימה של תנועת 'דגל התורה' בעיר אלעד לא עובר בשקט וימים ספורים לאחר גיבושה הסופי של הרשימה והגשתה לוועדת הבחירות הולכים וגוברים הוויכוחים הפנימיים בתוככי הציבור הליטאי בעיר באשר לזהות המועמדים כאשר חלק מראשי הקהילות אף מאיימים להחרים את ההצבעה לרשימה ולהעדיף תמיכה במפלגת ש"ס.

התסבוכת הפנימית נוצרה לאחר שהאיש החזק ב'דגל התורה' בעיר זליג אורלנסקי עבר בתחילת השנה להתגורר בנתניה ומקומו ברשימה לעירייה התפנה.

הגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן, רבה הליטאי של העיר, ביקש לאייש את המקום שהתפנה במקורבו העסקן שמוליק גרוסברד, הידוע כאיש עשייה בעיר אלא שהדבר נתקל בקשיים הן בשל התנגדות של קהילות כאלו ואחרות והן מצד ראשי תנועת 'דגל התורה' שהעדיפו "להצניח" ממישהו מבחוץ.

בסופו של דבר הושגה הפשרה כאשר סוכם כי את המקום הראשון יאייש אבי שטרן עוזרו של אורלנסקי אך יחלוק את התפקיד הבכיר ברוטציה עם גרוסברד, נאמנו של הרב המקומי.

אלא שכעת עולות טענות מכיוונם של ראשי איגוד הקהילות ובתי הכנסיות המתלונן כי החברים החדשים נבחרו ללא התייעצות והתחשבות עם גבאי בתי הכנסיות.

לדברי גורם באיגוד, הם מייצגים את מרבית בני התורה בעיר, במגוון הקהילות, ולאור עובדה זו מן הראוי היה שיתחשבו בהם ויתנו להם מקום ריאלי ברשימה.

לדבריו, "בתחילה ישבו עמנו כל הגורמים המוסמכים ב'דגל התורה' לדון בהרכב הרשימה והבטיחו שיתחשבו בנו ואכן היתה התקדמות במגעים אלא שפתאום כשסוכמו הדברים כולם נעלמו ובסוף הרשימה נשארה ללא אדם המייצג את האיגוד שכאמור מאחוריו ניצבים מרבית ראשי הקהילות וגבאי בתי הכנסיות".

הגורם מבהיר כי הם חשים אכזבה רבה ושוקלים לשתף פעולה אף עם מפלגת ש"ס לפחות לגבי הבחירות למועצה. "אנחנו מייצגים אנשים רבים ולא התחשבו בנו בדגל", אומר הגורם.

לדברי בכיר נוסף, הם ישקלו גם תמיכה במועמד ש"ס לראשות העיר באם לא יתחשבו בעמדותיהם אך הגורם מסייג ומבהיר כי בשלב זה האיום הינו אך ורק על תמיכה ברשימת ש"ס למועצה ולא לראשות העיר.

"דגל איכזבה אותנו ולא התחשבה בנו, אין סיבה שנצביע בעבורה", מסיים הגורם בכעס.