אאא

תקרית באלעד: יוסי קלצקין, תושב העיר אלעד ופעיל במטה של ישראל פרוש, המתמודד לראשות העיר, הותקף אמש (שני) על-ידי נוער שוליים.

בתחילה טענו פעילי מפלגת 'יהדות התורה' כי קלצקין הותקף בעת שתלה שלטי בחירות של המועמד פרוש ובהמשך נטען כי נתקל בנוער שוליים שקרע שלטי בחירות של פרוש, העיר להם על-כך ואז הותקף בגז פלפל.

בנוסף, בעוד חלק מפעילי פרוש דיווחו כי מדובר ב"אירוע דקירה", מהר מאוד התברר כי מדובר בתקרית אלימה שכללה שימוש בגז מדמיע בלבד. "זו עליית מדרגה באלימות בעיר שעה שמשתמשים בכוח כנגד מתנדבים ממפלגות מתחרות", התלוננו הפעילים.

קלצקין פונה לטיפול בבית החולים בפתח-תקווה שם שהה במהלך הלילה כשחלק מנציגי 'יהדות התורה' באלעד הגיעו לבקרו ולעודדו. לפנות בוקר הוא שוחרר חזרה לביתו.

בשיחה עם "כיכר השבת", מספר קלצקין: "אני מתקדם לכיוון הבית שלי, לפתע אני שם לב שפעילים יוצאים משתי מכוניות ליד בית בקומת קרקע ותולשים כרזת בחירות של שרוליק פרוש. הוצאתי את הסלולארי שלי לתעד היות ובמטה פרוש מחפשים מי קורע את השלטים".

"בתגובה", הוא מוסיף, "יצאו הפעילים ורדפו אחריי כשלאחר 30 מטר היכו אותי נמרצות והשפריצו עליי גז פלפל חריף. אושפזתי בבית החולים לבדיקות ושוחררתי רק לפנות בוקר".

"זה אירוע חמור ביותר", אומר קלצקין.

בעוד בסביבת פרוש טענו כי מדובר בפעילי ש"ס המזוהים עם המועמד צוריאל קריספל, בש"ס מכחישים את העובדה כי התקרית החמורה קשורה למישהו מפעיליהם ומבהירים כי הם בטוחים שאיש מהפעילים לא מעלה על דעתו חלילה לנהוג בדרך של אלימות.

"נכון שיש תחרות בריאה מטבע הדברים אך כולנו פועלים ברוח טובה מתוך אחדות השורות ודרך האלימות אינה דרכנו גם אם יש מי שמנסה לגרור אותנו לשם", אומרים בש"ס.