אאא

למעלה מ-2,500 מתפללים, מכל שדרות הציבור בישראל, נכנסו הלילה (שלישי) ב-24 אוטובוסים לתפילה בקבר יוסף בשכם, בכניסה המונית לרגל חול המועד סוכות ויום האושפיזין של יוסף הצדיק.

הכניסה, שאורגנה על-ידי המועצה האזורית שומרון ואגודת "שכם אחד", לוותה באבטחה של כוחות צה"ל ובתיאום המנהל האזרחי, שאפשרו הגעה מסודרת למתחם הקבר.

המתפללים אמרו יחד פרקי תהילים לרפואתו של מרן פוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה, מנהיגה הרוחני של ש"ס, המאושפז במצב קשה בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים.

אל המתפללים הצטרפו חיילים רבים שביקשו לשאת תפילה בציון יוסף הצדיק. בין הנכנסים, היה גם תא"ל רפי פרץ, הרב הראשי הצבאי ומפקד אוגדת איו"ש תא"ל תמיר ידעי. 

דוידי בן ציון, ראש היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון ציין כי על ממשלת ישראל לאפשר כניסות למתחם הקדוש בתדירות גבוהה יותר ולהחזיר את הישיבה שפעלה במקום על כנה.

מזה שנים מתחזקת המועצה אזורית שומרון, בסיוע אגודת "שכם אחד" את קבר יוסף, מתקנת ומשפצת אותו וזאת לאחר שפעמים רבות נמצאים במקום ממצאים המורים על פגיעה והרס של האתר הקדוש.

המועצה האזורית שומרון הביאה עד כה מעל  100,000 בני אדם לבקר במקום במשך 5 שנים, זאת כחלק מפעילותה לשימור המקום ההיסטורי והקדוש.

יצוין כי התפילות במקום התקיימו כסדרן, אך במהלך יציאת כוחות צה"ל מהעיר, יודו אבנים לעבר רכב של כוחות הביטחון. לא היו נפגעים אך נזק נגרם לרכב.