אאא

עשרות אלפי בני אדם, מכל גווני הקשת הציבורית, השתתפו באירוע הענק "שמחת בית השואבה הגדולה בישראל" של חסידות מישקולץ בפתח תקוה, בראשות כבוד קדושת האדמו"ר ממישקולץ, שהתקיימה במוצאי חג ראשון של סוכות, בכיכר מישקולץ - צומת הרחובות סלנט - אחד העם והרחובות הסמוכים שליד בנין ישיבת מישקולץ במרכז העיר פתח תקוה.

באירוע השתתפו ראש עיריית פתח תקוה, מפכ"ל המשטרה, מפקד משטרת פ"ת, מפקד המחוז, אישי ציבור, וכן עשרות רבנים וראשי ישיבות, ואחמי"ם רבים.

שיאו של הערב היה נאומו המלהיב של כ"ק האדמו"ר ממישקולץ שליט"א, שדיבר מענייני החג והשעה. בין דבריו אמר האדמו"ר: "אנו עומדים לפני ימים גורליים, ציר הרשע איראן חמאס ודעאש הולכים להימחק. ההצלחה הקצרה שיש להם עכשיו, נמשל לנר שהולך להיכבות ואז הוא מתחיל להבהב, אולם סופם של אותם רשעים קרב ובא, הנר שלהם הולך להיכבות. ואילו נרו של משיח הולך להתגלות, המשיח כבר בפתח!".

האדמו"ר הביא אסמכתא לדבריו מדברי חז"ל "בשנה השישית תהינה קולות" – אלו קולות הטילים ששמענו בשנה החולפת. "בשנה השביעית תהינה מלחמות" – הכוונה שאומות העולם יהרגו זה את זה. ובמוצאי שביעית בן דוד בא".

"'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד'", המשיך האדמו"ר, "'אחד' זה ראשי תיבות, איראן, חמאס, דעאש. אם אנחנו נתחזק באמונה בהקב"ה ובאחדות ישראל נמחוק את אותם רשעים".

"לעם ישראל יש פצצת אטום משלו", המשיך האדמו"ר ואמר, "אטום זה ראשי תיבות, אמונה. טוב לי תורת פיך. מי כעמך ישראל גוי אחד. בזכות שעם ישראל יקיים את כל שלושת הדברים האלו: אמונה בהקב"ה. לימוד התורה. אחדות ישראל. אנו ננצל מכל רע ח"ו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסיום דבריו הנרגשים קיבל קהל הרבבות 'קבלת עול מלכות שמים' כשקריאת 'שמע ישראל' מהדהדת למרחקים בחוצות העיר, מה שקירב המונים לאביהם שבשמים, ואף את המון העם הרחוקים מדרך המסורת.

על החלק האומנותי ניצחו, ענקי הזמר: ליפא שמעלצר - ארה"ב, חיים ישראל, יוסף חיים שוואקי, ולהקת סדר שלישי.

האירוע הענק אף הועבר בשידור חי ברדיו 'קול ברמה' על ידי השדרן עמי מימון.

משטרת פתח תקוה הקצתה מאות שוטרים וקצינים מתחנת משטרת פתח תקוה והמחוז, לאבטח את שלום ההמונים, ובד"ץ מישקולץ – מערכת הכשרות  בפתח תקוה, העמיד עשרות סדרנים שפיקחו על כל גדרי הצניעות והקדושה במעמד.

בסיום האירוע עברו אלפי איש להתברך מפי האדמו"ר שליט"א אשר כידוע ברכותיו אינן שבות ריקם ומתקיימות במלואן בזכות כוח התורה שבו.