אאא

בעוד אלפים מתושבי המרכז מפגינים הערב (חמישי) בכיכר רבין בתל אביב כאות הזדהות עם תושבי הדרום, שסובלים כבר במשך שנים מירי הרקטות של ארגוני הטרור ברצועת עזה, גם בקבינט המדיני-ביטחוני לא שקט.

שר הכלכלה נתפלי בנט (הבית היהודי) תקף לפני ישיבת הקבינט את השיחות שמנהלת ישראל בקהיר עם ארגוני הטרור. "יש להפסיק את המשא ומתן הלא ראוי ולעבור למהלך חד צדדי מול חמאס" אמר בנט.

לדבריו, "יש לפתוח את המעברים לציוד הומניטרי לעזה ולהגיב בעוצמה לא-פרופורציונלית על כל ירי לעבר יישובי הדרום".

בנט הוסיף כי "צריך לתת מענה נקודתי לאנשי עוטף עזה, ואם צריך להעביר אותם לצימרים בצפון לחודש או חודשיים, נעשה זאת. ועל כל פגז שנורה נחריב עשרים בתים של מפקדים ומחרטות".

לדבריו, "הם מאיימים עלינו בהתשה. ההתשה יותר גרועה להם מאשר לנו. אנחנו צריכים לקבוע קו חד צדדי, ולהפסיק את המשא ומתן הזה. הכוח אצלנו. אין מה להתחנן".

כאמור, אלפי תושבים מהמרכז מפגינים סולדיריות עם תושבי הדרום בכיכר רבין בתל אביב.

כידוע, מאז שנת 2001 תושבי הדרום עדיין נתונים תחת מתקפה בלתי פוסקת של ירי רקטות ופצצות מרגמה מכיוון הרצועה. את העצרת ארגנו ראשי היישובים בעוטף עזה בתמיכת עיריית תל אביב, ויחד הם נושאים מסר משותף: "דין עוטף עזה כדין תל אביב וירושלים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

תחת הכותרת "לא עוצרים באדום", ינאמו בעצרת בין השאר ילדים המתגוררים ביישובי עוטף עזה. במקביל, זמן קצר לפני העצרת, ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אל לשכתו את ראשי הרשויות בעוטף עזה לשיחה מיוחדת.

נתניהו אמר לראשי הרשויות כי במידה והשיחות בקהיר לא יבשילו לכדי הסכם, הוא לא יאפשר את המשך ה"טפטוף" של ירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר האזור. נתניהו אמר לראשי הרשויות כי מאוד חשוב לשמר את החוסן של תושבי הדרום. 

משטרת תל אביב כבר החלה לסגור לקראת העצרת את הצירים הבאים: אבן גבירול לשני הכיוונים בין שאול המלך לארלוזורוב, רחוב ארלוזורוב בין וייצמן לאבן גבירול, דוד המלך מווייצמן עד כיכר רבין.

בנוסף, ייחסמו הרחובות פרישמן מכיכר מסריק ועד אבן גבירול, בן גוריון משלמה המלך עד כיכר רבין, מלכי ישראל לשני הכיוונים מבן גוריון ועד שדרות חן, רחוב גורדון משלמה המלך עד מלכי ישראל ורחוב הדסה מבן גוריון עד אבן גבירול. במשטרה ביקשו מהבאים לעצרת להגיע בתחבורה ציבורית.