אאא

אל על ביטלה מהיום את הטיסות בשעות היום במטוסי סילון שלה לאילת, זאת לטענתה עקב תקנות חדשות של רשות התעופה האזרחית שמסכנות את בטיחות הטיסה, לדבריה.

בחברה הבטיחו לפצות את הנוסעים שטיסותיהם בוטלו, ובהודעת החברה נמסר כי "לקוחות אל על שטיסותיהם בוטלו יקבלו החזר כספי ותועמד לרשותם העברה יבשתית מנתב"ג ומאילת (באמצעות אוטובוסים) ללא עלות. אל על מתנצלת בפני לקוחותיה על אי הנוחות ומקווה כי הפתרון יימצא במהרה".

בהודעת החברה נמסר: "בעקבות הנחיית רשות התעופה האזרחית (רת"א) על שינוי נתיב הטיסה והליך הנחיתה וההמראה בשדה התעופה באילת במשך שעות היום, החל מיום 9 בספטמבר 2013, אל על בחנה באופן מעמיק ויסודי את רמת בטיחות הטיסות במתווה החדש, ולאור המלצתם של גורמי המקצוע והטייס הראשי של אל על, קברניט עמוס מוהר, החליט

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, להשעות את טיסות היום לאילת במטוסי הסילון לאילת בשלב זה. אין שינוי לגבי טיסות הלילה.

"לאחרונה, הודיעה רת"א על שינוי דחוף במתווה הטיסה לאילת. לצערנו, לא קיבלה אל על מרת"א מענה הולם לשאלות גורמי המקצוע והטייס הראשי של אל על ולא התקבלו עד כה פתרונות שיניחו דעתנו בדבר הפעלה בטוחה של המטוסים בסטנדרטים הבטיחותיים המקובלים. מנכ"ל אל על, הביע בפני מנהל רת"א דאגה עמוקה להשלכות של ההנחיה החדשה בהיבט הבטיחות", נמסר מהחברה.