אאא

ח"כ ישראל אייכלר פנה ליו"ר הכנסת וביקש "למנוע מחטפים של גזירות במנהרת הזמן". לדבריו: "בתקופת חטיפת שלשת הנערים מגוש עציון הי"ד, התאחד העם סביב הכאב והסבל ולא הועלו חוקים ונושאים השנויים במחלוקת ציבורית".

אייכלר ציין בפנייתו ליו"ר הכנסת כי "גם היום מליוני יהודים חיים בחרדה, סמוך לחדרי המיגון, בלי הבדל השקפות ודעות. כשם שאין אנו מעיזים להגיש הצעות אי אמון ולחוקק חוקים  שנויים במחלוקת, כך אין לאפשר העלאת חוקים שהם במחלוקת. אבקש למנוע הרצת חוקים והחלטות שנויות במחלוקת, תוך כדי ניצול השבועות האחרונים שלפני הפגרה". 

"יש לזכור שהמחלוקות לא יברחו לנו לאחר הפגרה" הוסיף אייכלר. "אין לאפשר לגורמים אנטי דתיים, לנצל את תקופת החירום, להוציא ממנהרות החקיקה גזירות על הציבור שיש בהם קטרוג, גם בעולם הזה וגם בעולמות העליונים".

סריקה (צילום: פלאש 90)
מכתב אייכלר ליו"ר הכנסת (סריקה)
הגדלה

"ישנם אנשים שאין להם מוסר ולא יראת אלוקים. אבל רובו של עם ישראל מאמין בה' אלוקי ישראל. אנו זקוקים לחסדו ולהגנתו בכל עת ורגע. בזמן שמידת הדין מתוחה והקב"ה מטה ידו להגן מפני טילים וחיצי מוות המשוגרים מעל כל ערי ארצנו, אין להתריס כלפי שמיא".

לדברי אייכלר: "כל המחבל בקדושת ארץ ישראל, פוגע בכולנו ומסכן את חיי עם ישראל בארצו. כולנו בסירה אחת ואסור לנו לחורר אותה מבפנים. לא הוגן לנצל את תקופת החירום כדי להטיל על הציבור גזירות וחוקים, שחלק מהציבור לא יוכל לעמוד בהם".