אאא

חמישה חושים ירדו לעולם וניתנו לאדם לעזר. חוש המישוש, השמיעה, הראייה, הטעם והריח. כל אחד אחראי על משהו אחר ולכל אחד יש מעלות אחרות, אולם מבין חמשת החושים, חוש הריח הוא החוש היחיד שאי אפשר לסגור אותו , הכי מובן מאליו, ישיר ובסיסי, נמצא באוויר הפתוח שאנו נושמים ובעיקר מעורר זיכרונות.

וכשמדברים על ריח מעורר זיכרונות, זה לא תמיד ריח ממש, אלא לא פעם מצב או תכונה שמקבלים את השם ריח, כמו למשל ריח בחירות, מריחים? כן כן, פתאום זה מכה באף חזק מתמיד.

תהיתם בינכם לבין עצמכם מה גורם לריח הבחירות להכות פתאום כ"כ חזק?

אז ככה, אצל אחדים זה יכול להיות אולי התזזית בכנסת עם קביעת התאריך לבחירות בחודש אלול הקרוב. אולם אין ספק שאצל רבים, ריח הבחירות ואני מדבר על החלק הפחות נעים של הריח, התעורר ביתר שאת עם הכרזתו של חה"כ גפני שהחליט לרדת לעם ולהיפגש עם לובשי החולצות הכחולות, נו אותם אלו שמהווים כבר זמן רב מושא לחיצי לעג ובוז מצד עיתון הדעת תורא, הבטאון של הגדוילים, היתד שנטועה לפני המחנה לקיים את הנאמר והיה בשבתך חוץ, אותו עיתון ששולח את גדולי הדור להורות לגפני שיורה לכלל הציבור לקיים את ועשית ככל אשר יורוך, חיצים אלו כוללים כמובן השמצת לעבר כל מי שלא מיישר קו השקפתי או כלכלי עם מערכת הוועדה הרוחנית של העיתון.

כאמור, גפני הודיע שברצונו להיפגש עם החרדים העובדים ולשמוע מהם את אשר על ליבם בכדי לאחד את השורות ולהביא לאיחוד המחנה.

הבשורה הגדולה הייתה ההכרזה מבית מדרשה של דגה"ת שלפגישות אלו אין שום קשר לבחירות הקרובות למרות הריח העז הנודף מהן. "אני לא מריח בחירות ואין לזה קשר לבחירות" אמר גפני ללא טיפת  ציניות.

רוצה לסגור אותנו בגטו

אז בלי קשר לבחירות, הציע גפני לאנשי החולצות הכחולות, את ההזדמנות הנדירה להיפגש עם שלוחא דרבנן בכבודו ובעצמו ולשפוך עליו את כל אשר על בטנם, ולא סתם לשפוך, אלא אפילו לקבל הבטחות בדמות נזיד תקציבים שבלי קשר לבחירות הוא רוצה לארגן להם כי מאוד מאוד אכפת לו מהם.

כבר אמרנו שזה לא קשור לבחירות? יופי, אבל חשוב להבהיר, לא רק שזה לא קשור לבחירות המתקרבות ובאות, זה אף לא קשור לזה שעל אף הגידול הלא טבעי של המגזר החרדי שצומח ב"ה בממדי ענק, העניין ממש, אבל ממש לא ניכר בקלפיות, נבחרת החמישיה נשארת נצחית וניצית עד כדי שיעמום וזאת למרות שהמגזר החרדי מוסיף לשורותיו כל שנה אלפי בעלי זכות הצבעה, אבל לא בגלל זוטות כאלו גפני ייפגש עם מי שמפלגתו לא מייצגת.

ברור שרק איחוד השורות במגזר לנגד עינו, ולכן כאשר צלצל האייפון הטמא שלי ומהצד האחר היה ידיד חסיד בלק ברי עם הצעה מפתה של פגישה עם גפני בבית שמש, האינסטינקט הראשון אמר להגיד מיד לא, בכ"ז ומפני כבודו של הידיד החלטתי לתת לעניין הזדמנות ולשקול את הדברים לפני שאני אומר לא, אז אמרתי לו שייתן לי לשקול ומקסימום בערב תהיה תשובה.

ככל שהרגש והשכל צעקו לי לא, החלטתי שאני מחפש טיעון של למה כן, אולי אני סתם נמהר, נקמן, או לא יודע מה ולכן אני אומר לא? ואולי אני סתם גאוותן ולכן אני משחק קשה להשגה?

אבל ככל שהרהרתי בדבר הבנתי שבאמת באמת פגישה כזו עם גפני, כמוה כפגישה עם יאיר לפיד או עם שלי יחימוביץ ואולי אפילו גרועה יותר, כי ביננו גם הוא וסיעתו וגם הם רואים בי אותו דבר ביחס לחברה שהם רוצים שתמלא את ארצנו.
תקציבים זה עניין עסקי של "תפעל עבורי ובתמורה אדאג למה שאתה צריך", או בלשון התורה אתנן פוליטי, והרי בשביל זה לא צריך את גפני כי נאיבי מי שחושב שיקבל משהו לעצמו או לקהילתו ממפגשים מסוג זה.

מפגשים מסוג זה בד"כ מונעים חזק על ידי חוש הריח העולה באפם של הנאיביים המריחים בפגישות אלו מקפצה רצינית לאגו ומשהו שניתן אח"כ לנופף בו, בכ"ז מדובר בפגישה עם ח"כ שהוא גם יו"ר ועדת הכספים ומקורב ביותר למשבקים של גדוילי הדור.

ואם לרגע חושב מישהו שאני סתם מטיל דופי או פקפוק, ומתנהג בחוסר אמונה כאחרון הבלבעתים בעיירה, בא גפני והוכיח לי שלא טעיתי: הוא לא בא בהצעה של נילחם לשנות את האפלייה והגזענות ומהיום נדאג שכל חרדי עובד השם בין אם תורתו אומנותו ובין אם תורתו היא קרדום לחפור, כולם יחיו יחדיו וילמדו באותם מוסדות, כמו באחרית הימים שגר זאב עם כבש, ממש לא, הוא בא בהצעה של בואו אלינו כדי שנעזור להנציח את האפלייה, נממן לכם מוסדות שתהיו מונצחים כסוג ב', לא תתערבבו ח"ו איתנו ולא תשפיעו לרעה על עוללינו, נממן לכם גטאות משלכם ואתם רק תתמכו בנו.

רוצים לראות את בתי הספר שלנו מבפנים? אין בעיה, כל ארבע שנים או פחות, אתם מוזמנים לכמה דקות לשלשל פתק בקלפיות שבבתי יעקב, ובזמן שאתם עומדים בתור לקיים את מצוות ועשית ככל אשר יורוך עסקניך, תוכלו להתרשם מציורי הקיר ותוכלו להריח ריח של בית יעקב לבנות  של לובשי חלוצות לבנות בלבד.

בהתנהגות זו נזכרתי במפגשים של מאיר פורוש עם ראשי העדה הבדואית או עם המוכתר של הכפר הערבי אבו-גוש שתמורת כביש גישה ועוד כמה מטעמים הצביעו לאגו"י. לא זה לא קשור לבחירות, זה קשור לזה שפורוש רצה לאחד שורות, נו בכנסת...

כעת אנחנו הבדואים התורנים שמציעים להם לקבל אתנן בעד שבחודש אלול הקרוב נדע מה לשלשל בבית יעקב הקרוב, גם לכם זה מריח מסריח?