אאא

"בזכות השבת והכשרות יש לטסים באל על הגנה וסייעתא דשמיא כפולה" – כך אמר הגר"ח קנייבסקי שליט"א למנכ"ל אל על החדש אלוף (מיל.) אליעזר שקדי, שביקר בביתו  בבני ברק. 

המחזה היה הזוי וסורילאטי, הגר"ח ישב כשלימינו האלוף ודנו בהלכות שבת והלכות כשרות הנדרשות במטוסים.

במהלך השיחה שנמשכה כעשרים דקות, אמר הגר"ח קנייבסקי כי אין ספק, שכל יהודי ובפרט שומרי תו"מ, מן הראוי שיעדיפו את אל על על פני כל חברת תעופה אחרת. "באל על יש כשרות ושמירת שבת  וכמובן שלטסים בחברה יש הגנה וסייעתא דשמיא כפולה."

 

מנכ"ל אל על סקר באוזני הרב את יחודיותה של אל-על כחברת תעופה של ישראל וציין כי חברות תעופה יש רבות בעולם, אך חברת תעופה יהודית שגאה בזהותה היהודית, יש רק אחת וזאת אל על.

מנכ"ל אל על ציין עוד, כי הוא מצפה שציבור הנוסעים החרדי ידע לתת עדיפות לאל על על פני כל חברת תעופה אחרת.

כמו"כ צוין בפני הגר"ח כי כל זמן שהשליטה בחברה היא בידי יו"ר הדירקטוריון תמי מוזס-בורוביץ', ישמרו שם שבת וכשרות, בין היתר הודות לקשריה ההדוקים עם בית הרב קנייבסקי, עימו היא מתיעצת בכל ענין מעסקיה.

בסיום הפגישה, חזר הגר"ח קנייבסקי ואיחל "ברכה והצלחה" למנכ"ל לרגל מינויו ולחברת אל על "הצלחה מרובה בכל אשר תפנה ותעשה", וזאת בזכות "הדברים הגדולים והחשובים שאתם עושים בהקפדה על שמירת הכשרות והשבת".

 

למנכ"ל אל על התלווה הסמנכ"ל דוד מימון, מנכל חטיבת לקוחות. כמו כן היתה נוכחת בבית בעת הפגישה הגב' מוזס-בורוביץ', יו"ר דירקטוריון אל על, שהתקבלה במאור פנים על ידי הרבנית קנייבסקי שתחי', ונתנה את ידה בהבטחה על שמירת השבת והכשרות.