אאא

כל פעם מחדש אנחנו מופקדות על מלאכת האריזה. שוברות את הראש איך הכל אמור להיכנס למזוודה. כל חופשה היא פרשת דרכים מייגעת, וצומת של קבלת החלטות מכרעת: כמה זוגות נעליים לקחת (נעלי עקב, שטוחות, שחורות, לבנות אולי צבעוניות)? עניבות? חולצות?

הלוואי והייתה תשובה חד משמעית לשאלות האלה. הלוואי והייתי יכולה לספק לכם רשימה מושלמת, חוצה יבשות, תרבויות ואזורי אקלים, אבל כמו בחיים, גם במלאכת האריזה המציאות היא מורכבת.

העצות הבאות מתאימות למתחילים, למתקדמים וגם לכאלה שלוקח להם שלושה ימים לארוז ועדיין שוכחים בסוף את מברשת השיניים בבית.

מה לקחת כשיוצאים לטיול?

השאלה הראשונה והחשובה מכל בשלב האריזה היא: מה לקחת. על מנת לעבור את השלב הזה בשלום הכינו רשימה. אפשר רשימה כללית בחלוקה לימים (שיכולה לשרת אתכם גם בנסיעות הבאות) או רשימה מפורטת יותר. רשימה כזו יכולה לעזור לכם גם ביום האחרון כשאתם הופכים את החדר אחוזים בפראנויה שמא שכחתם משהו. חצאית למשל.

אבל עוד לפני הרשימה, הכי חשוב קודם כל לבדוק את תחזית מזג האוויר במקום שאליו אתם נוסעים. התחזית עשויה לכוון אתכם טוב יותר מה כדאי לכלול ברשימה, וכך גם העצות הבאות.

בבחירת הבגדים כדאי לנסות ולקחת פריטים שתמיד נראים טובים ושיכולים להתאים לכמה שיותר אופציות: שמלה שחורה, חולצה לבנה, נעלי עקב קלאסיות וכדו'.

תחשבו על קולקציה: התאימו את הבגדים כך שילכו זה עם זה ויאפשרו לכם את מקסימום אפשרויות המשחק והגיוון.

חשוב לקחת פריטים מתאימים. לכן יש להוציא את הדברים קודם כל מהארון ולהניח על המיטה. לקחת רק פריטים שמתאימים זה לזה כדי לא להיתקע אחר כך עם חצאית מיותרת שלא מתאימה לאף חולצה.

גיוון אפשר להשיג באמצעות אביזרים קטנים כמו שרשרת, חגורה או צעיף.

להימנע מעצבים: מה שמעצבן בבית, מעצבן גם בחוץ, לכן כדאי להימנע מבגדים שמצריכים גיהוץ. נכון, אפשר לגהץ במלון, אבל זה לוקח זמן. כך שעדיף שלא. דאגו לקחת בגדים שלא מתקמטים.

איך לארוז?

כדאי להתייחס אל המזוודה קצת כמו לפאזל: צריך לכסות אותה היטב מבלי שיישארו חלקים ריקים. איך עושים זאת? רשמו לפניכם.

הדרך לעשות זאת היא או "לרבע" או "למלבן" את הבגדים, או אפילו לפרוס אותם (במיוחד כשהבגדים קצרים) בין שני קצוות המזוודה. באופן מפתיע, מבטיחים המנוסים, שיטת הפרישה עובדת מצוין וגם לא משאירה סימני קיפול.

מפרידים את הנעליים - רצוי לשים את הנעליים בשקית נפרדת, שלא ילכלכו בגדים אחרים.

לתוך הנעליים אפשר לדחוס את הגרביים, וכך לנצל את החלל המבוזבז וגם לשמור על צורתן.

שומרים מקימוט - מקפידים לארוז כל פריט בצורה שתמנע ממנו להתקמט. לדוגמה: שמלות וחולצות מסוימות עדיף לגלגל במקום לקפל

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חליפות ובגדים לתלייה - ניתן לאחסן בשקית אחסון מיוחדת- כך גם הבגד לא מתקמט וגם "הרווחנו" עוד קצת מקום.

מארגנים שקיות נפרדות - אם אורזים למספר נפשות, כדאי לקחת לכל אחד שקית נפרדת ללבנים ולגרביים, מה שמונע בהמשך חיפושים מיגעים וכאב ראש לא קטן.

בתחתית המזוודה יש להניח את הפריטים הכבדים יותר כמו הנעליים. את השמלות או החולצות מבד מתקמט יש לקפל עם ניילון דק או נייר משי. במידה והפריט התקמט בכל זאת, יש לתלות אותו על קולב מעל אמבט אדים חם.

זכרו עם התרגול תהפכו להיות מקצועניות באריזה, ברגע שיש שיטה וסדר בראש, הכל יותר קל.