אאא

"בטח שהייתי רוצה שיהיה רב, אבל אם הקב"ה רצה... שיהיה". כך אומרת הערב (מוצאי שבת) בגילוי לב אסתר אייזנקוט, אמו של הרמטכ"ל הבא גדי אייזנקוט בשיחה עם אתר "כיכר השבת". לדבריה, לחרדים ולדתיים המשרתים בצה"ל יהיה טוב יותר במהלך כהונתו.

גדי, בן 54, נולד בטבריה, גדל והתחנך באילת למאיר שנפטר לפני 18 שנה ולאסתר. במשפחתו אומרים עליו כי למרות היותו אדם המוגדר כחילוני, הקרבה שלו לדת גדולה והוא מתייעץ מעת לעת עם רב המתגורר בירושלים, "יש לו רב בירושלים. הרב כל כך אוהב אותו", מגלה אמו.

האם מספרת ששמעה על המינוי כבר במהלך השבת: "לצערי הקריאו לי את החדשות של שעה 18:00 (ליל שבת - צ"ג)". לדבריה, יש בה שמחה על המינוי, אך לא גאווה: "נחמד כזה. שמחה, לא חס וחלילה גאווה אבל שמחה. שמחים ברוך השם. אני חושבת שהוא הכי מתאים".

 (צילום: באדיבות עודד אייזנקוט)
הרמטכ"ל ה-21 גדי איזנקוט (צילום פלאש 90)
הגדלה

במענה לשאלה מה הייתה רוצה שבנה יהיה - רב או רמטכ"ל - אומרת אסתר: "בטח שהייתי רוצה שיהיה רב, אבל אם הקדוש ברוך הוא רצה שיהיה..."

היא מספרת כי כשהייתה בחודש השביעי להריונה, פקדה את קברו של רבי מאיר בעל הנס ואביה אמר לה כי בנה לא יהיה דתי אלא אדם חכם. "הוא אמר לי 'יש לך בן. הוא לא יהיה דתי, אבל יהיה איש חכם'. אמרתי לו שחלמתי על רבי מאיר בעל הנס אבל לא ראיתי את הפנים שלו, רק את העורף.  והוא אמר לי שזה סימן שיש לי בן ובעזרת השם הוא יהיה איש חכם".

"הוא מאוד מעריך את הדת. אנחנו משפחה של רבנים" היא אומרת. "בלי קשר לדת, הוא אדם מאוד נוח וצנוע. מאז שהיה תינוק היה כזה. מגיל 18 הוא במסלול הזה, שיהיה בריא. רק הרבה ברכות".

"דיברתי איתו, הוא אמר 'אימא, מה שלומך? שבוע טוב. איך את מרגישה?'. אמרתי לו 'אני מרגישה טוב, איך אתה?', הוא אמר 'אנחנו מתמודדים. מלא עיתונאים למטה ואני לא אצא עד שאלך מחר בבוקר לאישה'" היא מספרת.

 (Gili Yaari/Flash90)
"כשאתה גדל איתו זה נראה טבעי". האח עודד (צילום: באדיבות עודד אייזנקוט)
הגדלה

עודד אייזנקוט, אחיו הבכור של הרמטכ"ל הבא, שוחח גם הוא עם "כיכר השבת" ואמר כי אחיו הוא אכן האדם המתאים ביותר לתפקיד: "אני מאוד שמח. הוא הכי מתאים שיכול להיות. אנחנו ממש שמחים במינוי הזה. אני מקווה מאוד שיצליח, יש לו הרבה אתגרים לפניו ואני מאחל שיהיה לו בהצלחה".

"כשאתה גדל איתו מהתחלה אז נראה טבעי", אומר האח עודד, "חברים מתקשרים ומתרגשים יותר ממני". לדבריו: "אתה רואה את הדרך ורואה במה הוא האמין. כבר כשהוא היה מח"ט ראית שיגיע רחוק. אני מאמין שיהיה שינוי ולטובה".

"עם ישראל יכול להיות שקט ורגוע. יהיה טוב" מסיים עודד.