אאא

על פי הערכות אגף המודיעין בצה"ל יתכן מאוד כי "עד סוף השנה עלול להיות לאיראן מספיק חומר בקיע לפצצה גרעינית ראשונה". כך אמר הבוקר (יום ב´) ראש חטיבת המחקר באגף המודיעין, תת-אלוף יוסי ביידץ, בישיבת ועדת החוץ והביטחון בכנסת.

לדברי תא"ל ביידץ, "איראן מטרידה מאוד בגלל קצב התקדמותה הגובר. יש בידיה טילים המגיעים לעומק ישראל. השעון האיראני מקדים את שעון ההידברות הבינלאומי". זאת כאשר כידוע, לפי שעה, ארצות הברית נחושה להמשיך דווקא בניסיון ההידברות הדיפלומטי מול איראן, מה שמותיר לאירנים זמן להתקדם בתוכניתם ללא הפרעה.

ראש חטיבת מחקר באמ"ן גם התייחס גם להתעצמות ארגוני הטרור ברצועת עזה ובלבנון: "ארגון החמאס ממשיך את ההברחות למרות השיפור מצידה של מצרים במלחמה בהברחות. חיזבאללה פרוס מצפון ומדרום לליטני, עם טילים שיכולים להגיע לעומק ישראל".

בישיבה אחרת של הוועדה, אמר לאחרונה הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, כי צה"ל נערך לכל האופציות, "איראן ממשיכה בתוכניות שלה. הימצאות נשק גרעיני בידי איראן יכולה לערער את היציבות במזרח התיכון כולו. יש דיאלוג בין ארה"ב לאיראן, שספק אם הוא יצליח, אבל גם מבחינתנו זו הדרך המועדפת להפסקת הפרויקט. אבל כרמטכ"ל מתפקידי להכין את כל האופציות, ואת זה אנחנו עושים".