אאא

הרב חיים אמסלם, חבר הכנסת הססגוני מש"ס, תוקף את חבריו לסיעה: "הם צבועים", אומר אמסלם לאבישי בן-חיים בראיון בלעדי במעריב.

אמסלם מאשים את ראשי ש"ס בהתבטלות בפני האשכנזים, בעוולות כלפי החוזרים בתשובה ובכך שהם שולחים את ילדיהם למוסדות האשכנזיים ולא לאלו של תנועתם.

הראיון המלא שיופיע מחר במוסף השבת של מעריב, שופע ציטוטים קשים כשהמרכזי שבהם הוא הציטוט: "אנחנו מפתחים בתוכנו את תחושת הנחיתות". מכתבו של שר הפנים אלי ישי, ממפלגתו של אמסלם, לנשיא המדינה, בו שלף ישי את השד העדתי מהבקבוק, מצליח לעורר אצל אמסלם התנגדות. "אני לא חושב שקיים שד עדתי. אם הוא קיים הוא פרי יצירה שלנו. אנחנו מטפחים בתוכנו את הנחיתות, אם אתה מתייחס לעצמך כמסכן, אתה מסכן".

אמסלם משווה את התנהגות השס"ניקים שמנסים להיות אשכנזים לתרנגול שמנסה להיות טווס. מעניין מדוע בחר חבר הכנסת הגאה במוצאו להשוות את הספרדים לתרנגול ואת האשכנזים לטווס. כך או כך, הולך להיות חם בסיעת ש"ס בימים הקרובים.

אגב, הראיון ניתן כנראה על רקע העובדה שאמסלם מתמודד על משרת רבה הראשי של אשדוד. האם יש לו סיכוי לאחר הדברים הקשים שבחר להטיח בחברי סיעתו, ביניהם נמנה גם השר לענייני דת?

הפרומו במעריב, היום.
הפרומו במעריב, היום.