אאא

* ערב ראש השנה תשע"ד: רבה של העיר חיפה, הגאון רבי שלמה שלוש, מגיע לשכונת רוממה בירושלים, נכנס לבית יהב, עולה לקומה 1, היישר ללשכת הראשון לציון. הסיבה: איחולי שנה טובה לגאון רבי יצחק יוסף, מחבר סדרת הספרים ילקוט יוסף. ויש גם תמונה.

* אפרופו לשכת הראש"ל: רגע לפני ההכתרה שתיערך בשני הקרוב, בבית הכנסת רבן יוחנן בן זכאי השוכן ברובע היהודי בירושלים, העיניים של המדור הספיקו לראות את הכובע והגלימה, ספרו בגלימה לא פחות ממיליון ומאתיים תפרים בחוט הכסוף, ונזכרו בגלימה ממש דומה שאותה לבש הראשון לציון הגאון רבי יצחק ניסים זצ"ל, הדומה לה להפליא.

* איש אמונו של יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, והנציג החדש של תנועת ש"ס בעיר אשדוד, העונה לשם אבי אמסלם, נצפה בערב ראש השנה כשהוא סוחב ארגזים מלאים בכל טוב, שעשו את דרכם למשפחות נזקקות ועולים חדשים. המדור רצה לתת יד, אבל אמסלם העדיף לסחוב לבד.

* ואם חשבתם שרק אמסלם אוהב לסחוב, מסתבר שטעיתם. גם ינקי דרעי, הבן של, ואחראי פניות הציבור של ש"ס, החליט ביוזמה פרטית משלו לארגן אוכל למאתיים משפחות נזקקות לכבוד החג, הרים טלפונים לחברים, התרים את מי שהתרים, ארז את הסלים המלאים כל טוב, ויצא לדרך. המדור מבטיח לתרום בפעם הבאה שקית פיסטוקים לכל משפחה.

* סליחות זה סליחות, אבל בהיכל ישיבת אור החיים, זה משהו אחר לגמרי. תשאלו את הפייטן משה חבושה שהגיע להיכל הישיבה בשכונת הבוכרים, וסיפר בעצב לאחד הנוכחים איך הוא לא זכה השנה לעלות חזן בתפילות ראש השנה לפני מרן הגר"ע יוסף, בגלל שהותו של מרן בבית החולים.

* לאחר שהמדור ראה שהרב שלמה בניזרי כבר השיג אתרוג מהודר לפני שבוע, הוא ממש קינא בו, וירד למושב תקומה הסמוך לעיר נתיבות, כדי לחפש גם אתרוג מהודר מהפרדס העומד בסטנדרטים הגבוהים של בד"צ בית יוסף. ואת מי הוא גילה שם לפתע? את רבה של העיר פתח תקווה, וראש אבות בתי הדין שלה, הגאון רבי בנימין אטיאס, שהרחיק נדוד מהעיר הגוש-דנית רק כדי למצוא אתרוג מהודר. אז הוא מיהר לתעד.

* אסירי בית הכלא רימונים הסמוך לצומת תל מונד, הופתעו השבוע לגלות את רבה של מגדל העמק, הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, נכנס לפתח הכלא, ביחד עם הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו. אז מה הם עשו שם באמת? מסתבר שהרבנים החליטו להפתיע את האסירים, ובאו לבחון את משתתפי חידון התנ"ך הארצי של שירות בתי הסוהר.

* כמדי שנה עלו מאות אנשים ביחד עם הגאון רבי יאשיהו פינטו, רבה של קהילת "שובה ישראל", אל עבר קברו של בעל ה"פלא יועץ" הטמון בבולגריה, לרגל יום הילולתו.

* תושבי קרית אתא חגגו השבוע את הילולת התנא רבי יהודה בן בבא זיע"א, שהיה אחד מעשרה הרוגי מלכות, ונטמן סמוך לשפרעם. אל ההילולה הגיע אף האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא מנתיבות, שבירך את המשתתפים. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

* רגע לפני שהם יוצאים לדרך, התאספו להם מועמדי תנועת ש"ס למועצת העיר אשדוד, באחד מבתי הכנסת בעיר, ודנו בענייני השעה. נצפו בעין העדשה: עמרם כנפו, עובדיה דהן ואבי אמסלם.

* הרב שלמה בניזרי לא נח לרגע, וממשיך מדי שבוע לתת הרצאות בכל רחבי הארץ. אז השבוע עדשת המדור תפסה אותה בעיר הדרומית אשקלון, כשהוא מלהיב את הקהל בענייני הימים הנוראים, ומחזק אותם לשוב בתשובה שלמה. 

* אל היכל בית הכנסת השוכן במגדלי אביב משה ברמת גן, הגיעו אישים וקהל רב להשתתף בערב מיוחד של סליחות, שהועבר בשידור חי לכל רחבי הארץ. חיזק את הקהל: ראש ישיבת המקובלים נהר שלום בירושלים, הגאון רבי בניהו שמואלי. עברו לפני התיבה החזנים: יובל טייב, חיים ישראל, אבי בן ישראל ואבישי אשל

* פינת המזל"טים: לרב יהודה דרור, ר"מ בישיבת משכן שמעון בבני ברק, לרגל שמחת בר המצווה לבנו. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום וגמר חתימה טובה.

המדור המלא מתפרסם ב'יום ליום'

איחל שנה טובה. הגר"ש שלוש והראשון לציון
איחל שנה טובה. הגר"ש שלוש והראשון לציון
סוחב לבד. אבי אמסלם
סוחב לבד. אבי אמסלם
עזר לנזקקים. ינקי דרעי
עזר לנזקקים. ינקי דרעי
קצת עצוב. משה חבושה
קצת עצוב. משה חבושה
פרי עץ הדר. הגר"ב אטיאס והאתרוגים
פרי עץ הדר. הגר"ב אטיאס והאתרוגים
הגר"ב אטיאס והאתרוגים
הגר"ב אטיאס והאתרוגים
האסירים הופתעו. הגר"ד לאו והגרי"ד גרוסמן בכלא רימונים
האסירים הופתעו. הגר"ד לאו והגרי"ד גרוסמן בכלא רימונים
בירך. בבא ברוך בהילולה
בירך. בבא ברוך בהילולה
הישיבה הראשונה. האשדודים בפעולה
הישיבה הראשונה. האשדודים בפעולה
הרב בניזרי
הרב בניזרי
עשה למען. הגר"ב בניהו בסליחות
עשה למען. הגר"ב בניהו בסליחות